Reprezentacja Polski juniorów nadal niepokonana

Polscy juniorzy rozpoczęli w Berlinie walkę o awans na mistrzostwa świata od wygranej. Pokonali reprezentację Belgii w trzech setach.

Ola Piskorska
Materiały prasowe / CEV

W Berlinie rozpoczął się turniej eliminacyjny do mistrzostw świata juniorów. Udział w nim biorą cztery drużyny, w tym Polacy i tylko zwycięzca turnieju wyjedzie z awansem.

Pierwszym rywalem Biało-Czerwoni byli Belgowie, z którymi wcześniej podopieczni trenera Sebastiana Pawlika nie mieli okazji się zmierzyć, bo tej drużyny nie było na mistrzostwach Europy. Początek był lekko nerwowy, ale cały czas małe prowadzenie utrzymywali Polacy. W drugiej połowie seta gra Biało-Czerwonych zaczęła wyglądać coraz lepiej, a seria niezwykle mocnych zagrywek Bartosza Kwolka rozstrzygnęła losy tej odsłony.

Druga partia miała równiejszy przebieg, ale ponownie w końcówce mistrzowie Europy przycisnęli. Byli lepsi od rywali w bloku i w polu serwisowym, a najtrudniejsze piłki sytuacyjne kończył Jakub Ziobrowski. Lekkie problemy ze zdrowiem było widać po Tomaszu Fornalu, który był nieco odciążony w ataku, ale co jakiś czas wbijał bardzo efektowne "gwoździe" z szóstej strefy.

Trzeci set przebiegał już całkowicie pod dyktando Polaków, którzy grali doskonale w każdym elemencie, a Belgowie popełniali coraz więcej błędów (16:7). W drugiej połowie przy tak wysokim prowadzeniu nastąpiło lekkie rozluźnienie wśród Biało-Czerwonych, którzy pozwolili rywalom odrobić część strat, ale wzięty czas i mocna przemowa szkoleniowca pomogły im wrócić do koncentracji.

W sobotę przeciwnikami Polaków będą Łotysze, a w niedzielę najmocniejsza reprezentacja czyli Niemcy. W drugim piątkowym meczu gospodarze pokonali 3:1 gości z Łotwy.