MŚ U-21: mimo potknięcia, Polacy nadal są niepokonani

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła drugą fazę mistrzostw świata U-21 od zwycięstwa. Nasza kadra pokonała 3:2 Chińczyków.

Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / FIVB
Po tym jak pierwszą fazę Biało-Czerwoni zakończyli z kompletem trzech zwycięstw (nie tracąc przy tym żadnego seta), przyszedł czas na drugą fazę czempionatu. Awans do niej uzyskało osiem zespołów. Do strefy medalowej zakwalifikują się po dwie drużyny z każdej z dwóch grup, pozostałe walczyć będą o miejsca 5-8.

Na początek podopieczni Sebastian Pawlik zmierzyli się z Chinami. W spotkanie weszli bardzo dobrze, grając swobodnie. Szybko znaleźli sposób na rywali, jakim była trudna zagrywka oraz skuteczny atak. To połączenie dało im bardzo pewną wygraną.

W ciągu przerwy Biało-Czerwonym odcięli prąd, na czym korzystali Chińczycy - gra punkt za punkt oraz efektowne akcje tylko ich nakręcały. Po dwóch asach Haoyu Du przegrywaliśmy już 14:17. W tej odsłonie role się odwróciły i to nasza kadra była wyraźnie słabsza.

Chińczycy wrócili na boisko podbudowani wygraną i wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Biało-Czerwoni stracili trudną zagrywkę, a za to w tym elemencie lepiej grali przeciwnicy, ich floaty siały spustoszenie. Kolegów do walki starał się poderwać Damian Domagała, ale poza kilkoma skutecznymi akcjami nie za wiele wskórał.

Przy piłce setowej podopieczni Pawlika nagle rzucili się w pogoń. Odrobili trzy punkty, ale potem Liying Zhou skończył atak, dzięki temu Chińczycy prowadzili 2:1.

Dla naszych juniorów był to sprawdzian charakterów. Niespodziewanie znów zaczęli trudno serwować i skutecznie atakować. Świetnie grała cała kadra, Jakub Kochanowski skończył wszystkie pięć ataków, a Bartosz Kwolek cztery, natomiast Domagała posłał dwa asy. Efekt to pewne doprowadzenie do tie-breaka.

W decydującej odsłonie młodzi Polacy kontrolowali wydarzenia na boisku od początku do końca. Triumfowali 3:2 i choć stracili pierwsze dwa sety, to zachowali miano niepokonanych na tych mistrzostwach.

W środę nasza reprezentacja zagra z Kubą (początek o 17:30), a w czwartek z Iranem (początek o 17:30).

Polska - Chiny 3:2 (25:13, 18:25, 23:25, 25:18, 15:8)

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Domagała, Jakubiszak, Gil

Chiny: Liu, Li, Yu, Wang, Tao, Guo, Yang (libero) oraz Zhou, Chen, Jiang, Du

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Polacy zagrają o medale mistrzostw świata U-21?