MŚ U-18: Włoszki postraszyły Polki. Klęska Chinek w dwóch setach

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłki do siatkówki
/ Piłki do siatkówki

Reprezentacja Włoch będzie kolejnym przeciwnikiem Polek w mistrzostwach świata kadetek. W sobotę pokonała 3:0 Serbki. Turczynki gromiły Chinki 25:8 i 25:5.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski wygrała w drugim dniu mistrzostw świata kadetek 3:1 z Tajkami i wdrapała się na szczyt grupy C. To dobra pozycja wyjściowa przed zderzeniem z broniącymi trofeum Włoszkami. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego postraszyły Biało-Czerwone zwycięstwem 3:0 z Serbkami. W żadnym secie nie pozwoliły rywalkom przekroczyć granicy 20 punktów.

W grupie A został rozegrany pierwszy w turnieju tie-break. Niemki ograły w nim 15:10 Kubę. Na czele tabeli są Argentynki z dwiema wygranymi. Gospodynie ponownie wykorzystały atut własnej hali i pokonały 3:1 Słowenki. Największa przewaga reprezentacji z Ameryki Południowej zarysowała się w zagrywce. Jej wymiernym efektem było 11 asów serwisowych przy zaledwie dwóch Słowenek.

W grupie B sytuacja jest klarowna. Bez potknięć zmierzają do kolejnej fazy mistrzostw Rosjanki i Białorusinki. Te drugie są uskrzydlone niespodziewanym zwycięstwem z Brazylią i siłą rozpędu pokonały 3:0 Meksyk. - Nasza drużyna zawsze chce zwyciężać i postawiła sobie za cel wyjść z 1. miejsca w tej grupie - zapowiada Natalia Melianiuk, selekcjoner reprezentacji Białorusi.

Pierwszy set meczu Turcji z Chinami zakończył się wynikiem 25:22 i niewiele wskazywało, że w dalszej fazie pojedynku dojdzie do blamażu Azjatek. Turczynki rozgromiły statystujące rywalki 25:8 i 25:5. Przewaga zespołu znad Bosforu w ataku to 36:16, a w bloku 10:1. Znacznie lepiej od Chinek spisały się Japonki, których zwycięstwo 3:0 z Dominikaną to drugie w mistrzostwach.