MŚ U-23: udana inauguracja polskich siatkarzy

W spotkaniu pierwszej kolejki grupy A mistrzostw świata do lat 23, reprezentacja Polski siatkarzy w pięciu setach ograła kadrę Kuby.

Tomasz Rosiński
Reprezentacja Polski U-23 Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski U-23
Polacy przystępowali do piątkowej rywalizacji podczas turnieju w Egipcie w dobrych humorach po niedawnych dwóch zwycięstwach w meczach towarzyskich z Brazylijczykami. Biało-Czerwoni byli faworytami starcia z Kubańczykami i potwierdzili to miano, zwyciężając 4:1.

Polski zespół dobrze rozpoczął potyczkę zwyciężając I seta do 12. Orły najwięcej problemów w trakcie batalii miały w drugiej odsłonie, którą przegrały 12:15.

Jednakże trzy następne partie padły łupem podrażnionych reprezentantów Polski (kolejno do 14, 10 oraz 15) i to oni mogli cieszyć się z kompletu punktów. Zawodnicy z Polski klasę pokazali w szczególności w końcówkach setów, które rozegrali na swoją korzyść.

Kolejnym przeciwnikiem polskiej kadry będzie Brazylia, a konfrontacja zostanie rozegrana w sobotę (19 sierpnia) o godzinie 17:30.