ME 2017 w siatkówce: Urnaut i spółka pokazali jak przyjmować i blokować

Podopieczni Slobodana Kovaca wygrali w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy 3:0 z Hiszpanią. Słoweńcy zagrali kompletnie i pokazali, że w tym roku, tak jak w 2015, mogą zagrozić faworytom turnieju.

Nicole Makarewicz
Reprezentacja Słowenii mężczyzn WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Reprezentacja Słowenii mężczyzn
Pierwszy set nie zapowiadał, że siatkarze ze Słowenii uporają się z rywalami w trzech setach. Partia otwierająca mecz była bardzo wyrównana. Na ataki Tonecka Sterna skutecznie odpowiadał Andres Villena.

W kolejnych odsłonach Słoweńcy rozbili swoich przeciwników. Świetnie funkcjonowały wszystkie elementy. Różnica między obiema drużynami zarysowała się szczególnie w przyjęciu, serwisie i bloku. Mocne serwisy sprawiały, że Jan Kozamernik miał ułatwione zatrzymywanie rywali na siatce. Z kolei dokładne dogrania dawał Gregor Ropret miał dużą swobodę w rozegraniu.

Za cały mecz na ogromną pochwałę zasłużył Tine Urnaut. Przyjmujący perfekcyjnie przyjmował wszystkie zagrywki Hiszpanów (93 proc. przyjęcia pozytywnego). Błyszczał też w ataku uderzając piłki z 60-procentową skutecznością i zdobywając 15 punktów.