Sparingowo: beniaminek PlusLigi nie zwalnia tempa. Aluron Virtu Warta niepokonana

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonała 3:0 Stal AZS PWSZ Nysa. To trzecie sparingowe zwycięstwo zawiercian.

Obecnie beniaminek PlusLigi przebywa na zgrupowaniu w Kielnarowej, gdzie podjął I-ligowy zespół Stali AZS PWSZ Nysa.

Premierowy set był najbardziej jednostronny, zawiercianie szybko wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali już do końca. W końcówce drugiej partii Stal doprowadziła do remisu 23:23, dzięki Grzegorzowi Boćkowi znów wygrał Aluron Virtu Warta.

O zwycięstwie w trzeciej odsłonie również decydowała zacięta końcówka. Stal znów musiała gonić rywali, a triumf przypieczętował duet Bociek - Hugo de Leon Guimaraes.

Tym samym beniaminek PlusLigi pokonał I-ligowca 3:0. Trenerzy obu drużyn zadecydowali o rozegraniu dodatkowego seta. W tej odsłonie lepsi byli nysanie, którzy rozbili przeciwników do 15.

Dla zawiercian to już trzecia sparingowa wygrana w bieżącym okresie przygotowawczym, w poprzednim tygodniu dwukrotnie pokonali oni rywala z PlusLigi, MKS Będzin.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:21, 25:23, 27:25) Dodatkowy set: 25:15 dla Stali Nysa   Aluron Virtu Warta: Pająk (1), de Leon (11), Marcyniak (9), Bociek (17), Żuk (13), Swodczyk (9), Koga (libero) oraz Kaczorowski (3), Akala (2), Popik (0), Andrzejewski (libero). Stal AZS PWSZ: Szymeczko (5), Wolański (0), Lubaczewski (3), Olczyk (3), Owczarz (9), Rawiak (12), Bonisławski (libero) oraz Piotrowski (10), Makowski (7), Nożewski (6), Bułkowski (5), Woroniecki (1).