ME 2017 kobiet: złote Serbki, dalekie miejsce Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski kobiet
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski kobiet

Zakończyły się Mistrzostwa Europy 2017 siatkarek. Złoty medal zdobyła kadra Serbii, a reprezentacja Polski uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Biało-Czerwone zakończyły zmagania na etapie barażu, gdy w meczu o awans do ćwierćfinału przegrały z Turczynkami 1:3. Potem turecki zespół sensacyjnie wyeliminował z gry obrończynie trofeum, Rosjanki, a turniej zakończył z brązowym medalem.

W wielkim finale po ciekawym spotkaniu reprezentacja Serbii ograła Holenderki 3:1. Tym samym Serbki powróciły na najwyższy stopień podium, ostatni złoty medal zdobyły w 2011 roku, potem w dwóch kolejnych edycjach złoto zdobywały Rosjanki.

Tegorocznych mistrzostw do udanych nie mogą zaliczyć gospodynie turnieju. Celem Azerek był medal, ale w meczu o brąz uległy Turczynkom. Natomiast Gruzinki były najsłabszą drużyną w stawce, zajęły ostatnie, 16. miejsce.