Turcja: drużyna Dawida Konarskiego z kolejnym zwycięstwem

W 5. kolejce ligi tureckiej zespół Ziraatu Banksi Ankara pokonał Maliye Piyango 3:0. Po raz kolejny dobry występ zanotował Dawid Konarski. Bartosz Kurek nadal leczy kontuzję.

Nicole Makarewicz
Dawid Konarski Materiały prasowe / tvf.org.tr / Na zdjęciu: Dawid Konarski
Nasz atakujący zdobył w całym spotkaniu 19 punktów. W tym aż cztery blokiem, a trzy serwisem. W ofensywie miał 52-procentową skuteczność. Ziraat Bankasi Ankara nie miał żadnego problemu z pokonaniem Maliye. Tylko w trzecim secie ekipy toczyły wyrównaną walkę. O zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Ostatecznie zespół z Ankary wygrał 3 seta 30:28.

Trener Ziraatu wciąż nie może liczyć na pomoc Bartosza Kurka, który leczy kontuzję.

5.kolejka ligi tureckiej:

Maliye Milli Piyango Ankara - Ziraat Bankasi Ankara 0:3 (19:25, 21:25, 28:30)

Arkas Izmir - Afyon Blediyesi 3:1 (26:28, 25:16, 25:22, 25:20)

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Inegol Belediyesi 3:1 (25:27, 25:21, 25:23, 25:21)

Genclikspor Voleybol - Besiktas Stambuł 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)

Fenerbahce Grundig Stambuł - Halkbank Ankara 1:3 (25:21, 21:25, 21:25, 22:25)

Jeopark Kula BLD. - Istanbul BBSK 0:3 (21:25, 17:25, 18:25)

12 Torul Genclik 5 0,570 1:15

Czy Bartosz Kurek wywalczy miejsce w pierwszym składzie Ziraatu, gdy wyleczy kontuzję?