Turcja: Maja Tokarska nie mogła sama pokonać Eczacibasi

Środkowa polskiej reprezentacji siatkarek nieźle poradziła sobie w drugim ligowym meczu Besiktasu. Jednak jej zespół uległ słynnemu Eczacibasi Stambuł.

Michał Kaczmarczyk
Na zdjęciu Maja Tokarska / Na zdjęciu Maja Tokarska

Maja Tokarska zdobyła w starciu z ligowym hegemonem osiem punktów atakiem, notując zawrotne 80 procent skuteczności w tym elemencie, do tego raz blokowała rywalki. Ale nawet taki dorobek punktowy, połączony z aż 29 "oczkami" autorstwa Olesii Rychliuk, nie był w stanie zapewnić Besiktasowi Stambuł choćby punktu w ostatnim spotkaniu tureckiej ekstraklasy.

Świetna ukraińska atakująca spotkała godną siebie przeciwniczkę, czyli Tijanę Bosković, gwiazdę ostatnich mistrzostw Europy. Serbka punktowała 26 razy, do tego miała solidne wsparcie ze strony Jordan Larson-Burbach (15 pkt) i znanej polskim kibicom Rachael Adams (15 pkt, 4 bloki).

W pozostałych meczach drugiej kolejki tureckiej ligi siatkarek obyło się bez większych sensacji z jednym istotnym wyjątkiem. Absolutnie nikt nie spodziewał się, że mecz Vakifbanku z Kameroglu Beylikduzu będzie trwał dłużej niż trzy sety (mimo tego, że słynna drużyna ze Stambułu występowała w krajowym składzie), a już na pewno nikt nie zakładał, że zdecydowanie niżej notowany przeciwnik Vakifbanku odrobi wynik 0:2 i doprowadzi do piątego seta, wygrywając w czwartej partii aż do 13. Ostatecznie siatkarki Giovanniego Guidettiego triumfowały w tie-breaku, gdy na parkiecie pojawiły się Ting Zhu i Milena Rasić.

Eczacibasi Vitra Stambuł - Besiktas Stambuł 3:1 (27:25, 25:14, 22:25, 25:23)

Eczacibasi: Bosković, Arici, Baladin, Adams, Larson-Burbach, Dilik, Akoz (libero) oraz Ismailoglu

Besiktas: Tokarska, Uslu, Ercan, Arisan, Rychljuk, Birjukowa, Eren (libero) oraz Bilge, Gazi, Azizowa

Wyniki 2. kolejki Vestel Venus Sultanlar Ligi:

Nilufer - Canakkale 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)
Ilbank Ankara - Galatasaray Stambuł 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)
Fenerbahce Stambuł - Halkbank Ankara 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:20)
Seramiksan - Bursa BBSK 3:2 (23:25, 25:22, 25:23, 20:25, 15:13)
Vakifbank Stambuł - Kameroglu Beylikduzu: 3:2 (25:16, 25:16, 23:25, 13:25, 15:9)

Czy Maja Tokarska zostanie jedną z gwiazd ligi tureckiej?