Liga Mistrzów: Dynamo Moskwa zatrzymało Chaumont VB 52 za PGE Skrą Bełchatów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Dynamo Moskwa
Materiały prasowe / CEV / Dynamo Moskwa

Dynamo Moskwa wygrało 3:1 z Chaumont VB 52 w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwsza wiktoria stołecznego klubu pomogła PGE Skrze Bełchatów zostać wiceliderem w tabeli.

W tym artykule dowiesz się o:

Dynamu Moskwa kończyły się powoli szanse na wygranie meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rosjanie wyszli na boisko z przekonaniem, że ta piąta zostanie wreszcie wykorzystana i w pierwszym secie nie było czego zbierać z Chaumont VB 52. Dynamo wygrało 25:16 dzięki twardej, męskiej siatkówce. Szczególnie na skrzydłach, gdzie Aleksander Markin wykorzystał 5 z 6 piłek, a Paweł Krugłow 5 z 8.

Przyjezdni jeszcze się uśmiechali. Nawet Stephen Boyer, który w pierwszym secie miał 13 procent skuteczności w ataku. Po krótkiej przerwie to on był inspiratorem odwetu. Chaumont wygrało drugą partię 25:19 i w meczu zrobiło się 1:1. Francuzi wypracowali sobie na tym etapie pojedynku przewagę w bloku i w zagrywce.

Lepszy okres w grze Chaumont nie trwał długo. W trzecim secie goście mieli ponownie problem z przebiciem się przez blok Dynama. Rosjanie zwyciężyli 25:19. Zapewnili sobie w ten sposób trzeci punkt w fazie grupowej, a ich apetyt rósł w miarę jedzenia. Siergiej Antipkin rozpoczął czwartego seta od ostrzału z pola serwisowego do stanu 5:0. Z podobną zaliczkę 25:18 Dynamo dotarło do końca wygranego 3:1 meczu. Poza wspomnianymi Markinem i Krugłowem do skutecznego atakowania zabrał się Dick Kooy.

Dynamo zdobyło komplet punktów i jeszcze może zakończyć rywalizację w grupie na innym miejscu niż ostatnie. Jednocześnie Rosjanie zatrzymali Chaumont VB 52 za PGE Skrą Bełchatów. Wicemistrz Polski jest przed ostatnią kolejką wiceliderem. Za dwa tygodnie Dynamo podejmie Lokomotiw Nowosybirsk, a Chaumont zagra we własnej hali z bełchatowianami.

Dynamo Moskwa - Chaumont VB 52 3:1 (25:16, 19:25, 25:19, 25:18)

Dynamo: Ostapenko, Kooy, Markin, Antipkin, Szczerbinin, Krugłow, Ermakow (libero) oraz Strilczuk

Chaumont: Gonzalez Panton, Louati, Mijailović, Jansen Vandoorn, Aguenier, Boyer, Mouiel (libero) oraz Saeta