Puchar CEV kobiet: smutne półfinały klubów Bundesligi

Allianz MTV Stuttgart i SSC Palmber Schwerin nie wygrały swoich pierwszych półfinałowych spotkań Pucharu CEV. Bliżej walki o złotą są zespoły z Turcji i Białorusi.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Mistrzyniom Niemiec nie można było odmówić woli walki, ale koniec końców wyraźnie uległy silnemu Eczacibasi Stambuł. Siatkarki ze Schwerinu miały ogromną szansę na wyrównanie stanu spotkania, gdy objęły prowadzenie 16:11 w drugim secie, ale wtedy koncert gry dały Tijana Bosković i Rachael Adams. Amerykańska środkowa w całym meczu zdobyła aż 6 punktów blokiem, a słynna serbska atakująca zbliżyła się do siatkarskiego ideału, kończąc pomyślnie 23 z 29 ataków. Zawodniczki kierowane przez Felixa Koslowskiego nie miały takiej siły przebicia, jedynie Louisa Lippmann i Lauren Barfield (13 i 12 pkt) wyróżniły się na plus.

Zdecydowanie lepiej spisały się siatkarki ze Stuttgartu, które walczyły przez pięć setów z Minczanką Mińsk. W białoruskim zespole występuje sporo reprezentantek tego kraju i nic dziwnego, że ich przewaga w fizyczności wystarczyła do pokonania ekipy Allianz MTV w pierwszym secie. Gospodynie oddały Minczance z nawiązką w kolejnej odsłonie starcia, a w ich szeregach wybornie spisywała się nie tylko Deborah Van Daelen (16 pkt w całym meczu), ale i Nika Daalderop (18 pkt), która pojawiła się w podstawowej szóstce dopiero w drugim secie.

Niemiecki zespół dzięki decyzjom drugiej rozgrywającej Pii Kaestner wygrały czwartą odsłonę meczu do 11, ale w tie-breaku musiał ustąpić białoruskiej sile. Minczanka Mińsk jest bliżej awansu do finału Pucharu CEV dzięki postawie Nadziei Władyki (19 pkt), lecz zwycięstwo jest owocem pracy całego zespołu, o czym wymownie świadczy to, że pięć siatkarek klubu Mińska kończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

Rewanżowe spotkania 1/2 Pucharu CEV siatkarek zostały zaplanowane na 20 marca.

SSC Palmberg Schwerin - Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (18:25, 19:25, 20:25)

Allianz MTV Stuttgart - Minczanka Mińsk 2:3 (15:25, 25:22, 21:25, 25:11, 8:15)

Czy Eczacibasi Vitra Stambuł zdobędzie Puchar CEV 2017/2018?