ME U-20 2018: grupowi rywale Polaków na podium. Rosja mistrzem Europy

W niedzielę zakończyły się mistrzostwa Europy U-20 siatkarzy. W finałowym, pięciosetowym spotkaniu więcej zimnej krwi zachowała Rosja, która zdobyła złoty medal. Czechy muszą się zadowolić srebrem, a Belgia brązem.

Małgorzata Boluk
Reprezentacja Rosji siatkarzy (U-20) Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Rosji siatkarzy (U-20)
Polskim siatkarzom na ME U-20 przyszło rywalizować w bardzo trudnej grupie, z której do strefy medalowej awansowały Rosja i Belgia. Czerwonym Smokom, jednej z rewelacji turnieju, przyszło walczyć o brąz. Sborna biła się zaś o złoto.

Grupowi przeciwnicy Biało-Czerwonych zakończyli turniej na podium. Rosyjska reprezentacja po pełnym zwrotów akcji meczu pokonała Czechów i została nowym mistrzem Europy. Natomiast Belgia w trzech odsłonach uporała się z Holandią i sięgnęła po brązowy krążek.