ME juniorek: dwie Polki z nagrodami indywidualnymi

Magdalena Stysiak i Oliwia Bałuk zostały wybrane do zespołu najlepszych zawodniczek mistrzostw Europy juniorek. W tym turnieju reprezentacja Polski wywalczyła brązowy medal.

Michał Kaczmarczyk
Reprezentacja Polski U-19 siatkarek Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski U-19 siatkarek
Najlepszą atakującą rozgrywanych w Albanii juniorskich mistrzostw Europy została wybrana Magdalena Stysiak, która w nadchodzącym sezonie będzie występowała w Chemiku Police. Dwumetrowa prawoskrzydłowa kadry Polski była najlepiej punktującą zawodniczką imprezy, a jej dorobek wyniósł aż 132 punkty. W ostatnim meczu turnieju (3:2 z Turcją) Stysiak punktowała 23 razy.

Ponadto nagrody doczekała się także przyjmująca Biało-Czerwonych Oliwia Bałuk, która podczas ME zdobyła 84 punkty (w tym 20 w meczu o brązowy medal). Polka znalazła się w gronie najlepszych przyjmujących turnieju obok Turczynki Deyey Cebiecoglu. Poza tym wyróżnienia otrzymały dwie Rosjanki oraz trzy Włoszki, w tym atakująca Valeria Battista, wybrana MVP całych mistrzostw.

Polska kadra juniorek prowadzona przez Waldemara Kawkę zdobyła medal mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej po raz pierwszy od 2002, kiedy to zespół kierowany przez Andrzeja Pecia sięgnął w Zagrzebiu po złoto ME. Ostatnim takim sukcesem w europejskiej siatkówce młodzieżowej było złoto mistrzostw Europy kadetek z 2013 roku.