Wstydliwa przegrana Chemika Police w Boblicach

Do dużej niespodzianki, żeby nie powiedzieć sensacji doszło w Bobolicach. Przygotowujący się do startu w Lidze Siatkówki Kobiet Chemik Police przegrał z DPD Legionovią Legionowo aż 0:3. W pierwszym secie mistrzynie Polski zdobyły tylko 8 punktów!

Krzysztof Kempski
Chemik Police WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Chemik Police
Chemik sprawił swoim kibicom psikusa. W pierwszym spotkaniu podczas Energa Bobolice Cup policzanki nie ugrały przeciwko ekipie DPD Legionovii nawet seta. Jest to o tyle niespodziewane, że jeszcze w poprzednim sezonie rywalki mistrzyń kraju walczyły o utrzymanie się w rozgrywkach.

Sensacyjny przebieg miał przede wszystkim pierwszy set tego meczu. Rywalki dominowały na zagrywce i przede wszystkim w bloku. W całym meczu Legionovia wygrała tym elementem gry aż 15:1. Potrafiły także wykorzystywać błędy faworyzowanych przeciwniczek i kończyły swoje akcje już przy pierwszej próbie.

Przegrana partia przez Chemika 8:25 zdecydowanie wpłynęła na postawę w późniejszej fazie zawodów. Policzanki, które nie zagrały w najmocniejszym składzie, podjęły walkę. Jednak nie na tyle skuteczną, by ugrać choćby jednego seta. Najbliżej "sukcesu" były w trzeciej, kiedy to uległy legionowiankom dopiero na przewagi 24:26. Najlepiej punktującą w tym meczu była Krystyna Kicka (16). MVP wybrano jednak Magdalenę Damaską.

W sobotę, 6 października, mistrzynie kraju zagrają z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz, a następnego dnia z Enea PTPS-em Piła. Bydgoszczanki udział w turnieju rozpoczęły od pokonania pilanek 3:1.