Niespodzianka i sensacja już na starcie sezonu. Zobacz wyniki i tabelę PlusLigi 2018/2019 po 1. kolejce spotkań

Już na starcie nowego sezonu PlusLigi doszło do sensacji i niespodzianki z udziałem PGE Skry Bełchatów oraz Asseco Resovii Rzeszów. Zobacz wyniki i tabelę po 1. kolejce meczów.

Tomasz Rosiński
siatkarze Chemika Bydgoszcz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarze Chemika Bydgoszcz
Od pewnych zwycięstw w trzech setach rozpoczęły nowy sezon mistrzostw Polski zespoły Jastrzębskiego Węgla oraz ONICO Warszawa, które ograły odpowiednio Cerrad Czarnych Radom i Cuprum Lubin.

W pozostałych spotkaniach inauguracyjnej serii gier w polskiej ekstraklasie było więcej emocji. Najbardziej interesujące było starcie w Zawierciu, gdzie miejscowi siatkarze przegrywali w tie-breaku 6:12 z Asseco Resovią, ale byli w stanie odwrócić losy tej partii i odnieść niespodziewany triumf 3:2.

Natomiast największą sensację sprawił Chemik Bydgoszcz, który przed własną publicznością w pięciu odsłonach rozprawił się z broniącą tytułu PGE Skrą.

Dobrze rywalizację z wicemistrzem kraju rozpoczął MKS Będzin, który wygrał I odsłonę 29:27. Jednakże w pozostałych setach górą była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (kolejno do 18, 22 i 23), która zgarnęła komplet punktów.

Trzy "oczka" do tabeli PlusLigi wywalczyli także zawodnicy GKS-u Katowice, którzy uporali się z Indykpolem AZS-em Olsztyn (3:1). Katowiczanie byli o krok od zwycięstwa w trzech partiach, gdyż w III odsłonie prowadzili już 20:9, by ostatecznie przegrać w niej 23:25.

Z powodu awarii oświetlenia nie doszedł do skutku mecz Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk (potyczkę przerwano przy stanie 5:5 w inauguracyjnym secie).

Wyniki meczów 1. kolejki PlusLigi 2018/2019:

Chemik Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 3:2 (21:25, 25:23, 25:19, 27:29, 18:16) => RELACJA

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25) => RELACJA

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:21, 25:19) => RELACJA

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13) => RELACJA

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (29:27, 18:25, 22:25, 23:25) => RELACJA

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23) => RELACJA