Trefl - Indykpol AZS: 9 asów serwisowych Hadravy to za mało, gdańszczanie wrócili z zaświatów i zwyciężyli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk

Trefl Gdańsk, chociaż przegrywał już 0:2 w setach z Indykpolem AZS-em Olsztyn, był w stanie odwrócić losy spotkania i zwyciężyć po tie-breaku w meczu 6. kolejki PlusLigi. Olsztynian przed porażką nie uchroniło aż 9 asów serwisowych Jana Hadravy.

W tym artykule dowiesz się o:

Olsztynianie przystępowali do środowej rywalizacji w bardzo dobrych humorach po efektownej wygranej z PGE Skrą Bełchatów i liczyli na odniesienie swojego drugiego zwycięstwa w rozrywkach. Te plany chcieli im pokrzyżować gdańszczanie i po trudnej przeprawie to im się udało.

Ekipa z Olsztyna rozpoczęła konfrontację z wysokiego "c", szybko obejmując prowadzenie 9:2. Przyjezdni przede wszystkim bardzo dobrze zagrywali, a prym w tym elemencie wiedli Serhiy Kapelus, Ruben Schott i Jan Hadrava. Duża przewaga sprawiła, że Paweł Woicki mógł spokojnie kierować poczynaniami swojej drużyny, zaś jego klubowi koledzy pewnie kończyli kolejne akcje. Gospodarzy do walki starał się poderwać Maciej Muzaj, ale miał zbyt małe wsparcie i ostatecznie Trefl poległ w inauguracyjnym secie do 19.

Przez dłuższy czas w drugiej partii trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (17:17). Ciekawie wyglądał pojedynek atakujących, czyli Muzaj kontra Hadrava, zaś wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce odsłony. Ostatecznie więcej zimnej krwi na finiszu zachował AZS, który triumfował 25:22 i był o krok od wiktorii w całej potyczce.

Siatkarze z Gdańska, mimo porażki w dwóch poprzednich setach, nie zamieszali zwieszać głów i ambitnie walczyli w każdej akcji. Pewnie atakował Piotr Nowakowski, który dołożył do tego trudny serwis i na tablicy pojawił się wynik 11:8 dla miejscowej ekipy. Goście zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych, które skrzętnie wykorzystywali podopieczni Andrei Anastasiego. Gdański Trefl już nie zaprzepaścił swojej szansy i wygrał pewnie 25:20.

Taki obrót spraw podrażnił Akademików, którzy na starcie IV partii prowadzili 8:4 i wydawało się, że są na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów w tym starciu. Jednakże zawodnicy z Trójmiasta ani myśleli, żeby odpuszczać, a w ofensywie brylował Maciej Muzaj (13:13). Od połowy odsłony zespoły walczyły praktycznie punkt za punkt i doszło do emocjonującej gry na przewagi, którą lepiej rozegrali gdańszczanie (31:29), doprowadzając do tie-breaka.

Trefl Gdańsk był na fali i w decydującym secie głównie za sprawą Muzaja wygrywał 6:2. Na lewym skrzydle nie do zatrzymania dla przeciwników był Ruben Schott i gospodarze zbliżali się do sukcesu w tej batalii. Gracze prowadzeni przez trenera Anastasiego już nie dali się dogonić (15:6) i zgarnęli dwa punkty w tym meczu.