Volley Wrocław - ŁKS Commercecon: zwycięski maraton wicemistrzyń Polski

Znów spełniło się siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. #VolleyWrocław nie wykorzystał prowadzenia i uległ 2:3 drużynie ŁKS-u Commercecon Łódź.

Dominika Pawlik
siatkarki ŁKS-u Commerceconu Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commerceconu Łódź
Wyraźnymi faworytkami sobotniego meczu w Hali Orbita były zawodniczki z Łodzi. W 1. kolejce po tie-breaku pokonały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, natomiast wrocławianki poległy w pięciu setach z E.Leclerc Radomką.

Początek spotkania był wyrównany, obie ekipy szukały swojego rytmu i popełniały błędy. Przy stanie 9:9 w polu zagrywki pojawiła się Natalia Murek, #VolleyWrocław w tym momencie zbudował sobie pięciopunktową przewagę. To wystarczyło w premierowej partii, by gospodynie mogły wyjść na prowadzenie.

Do tej pory w ofensywie świetnie radziła sobie Aleksandra Rasińska w szeregach wrocławianek, a po drugiej stronie Monika Bociek. Problem w tym, że była praktycznie osamotniona.

Bohaterką drugiego seta okazała się być Roksana Wers. Gra znacznie się wyrównała, ale znów o wszystkim zadecydowała zagrywka. Łodzianki goniły wynik, widać było progres w ich szeregach, ale to było za mało, niespodziewanie gospodynie wyszły na prowadzenie 2:0 i już miały zapewniony przynajmniej punkt.

ŁKS Commercecon po zmianie stron zaprezentował już zupełnie odmienione oblicze. W ekipie Michała Maska zaczął funkcjonować blok, a jego podopieczne zaczęły atakować z większą pewnością i swobodą. Trzeci set należał do przyjezdnych, zdecydowanie, bo wygrały go do 13.

W czwartej odsłonie najpierw walka toczyła się punkt za punkt, a od momentu dawnej drugiej przerwy technicznej, łodzianki przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Trener Marek Solarewicz próbował coś zmienić w grze swojego zespołu, wprowadzając zawodniczki z kwadratu. Ostatecznie jednak doszło do tie-breaka.

ŁKS Commercecon uruchomił blok i to wystarczyło, by zbudować sobie niewielką przewagę. Sukcesywnie ją powiększały i wygrały drugi raz w sezonie. Ponownie w pięciu setach.

#VolleyWrocław - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 12:15)

#VolleyWrocław: Wers, Rasińska, Soter, Murek, Gajewska, Łozowska, Kuziak (libero) oraz Piśla, Felak, Pancewicz (libero), Wołodko

ŁKS: Nichol, Bidias, A. Wójcik, Gajewska, Bociek, Alagierska, Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk, M. Wójcik

Czy ŁKS Commercecon zakończy sezon 2018/19 na podium?