I liga kobiet: 7R Solna Wieliczka prowadzi na półmetku rundy

Drużyna z Wieliczki wykorzystała potknięcie dotychczasowego lidera, Enei Energetyka Poznań, i wróciła na pozycję lidera pierwszej ligi siatkarek dokładnie na zakończenie pierwszej fazy rundy zasadniczej.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki 7R Solnej Wieliczka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki 7R Solnej Wieliczka
Drużyna z Małopolski pokonała na wyjeździe KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w czterech setach i dzięki zyskanym trzem punktom znowu znalazła się na czele zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Enea Energetyk Poznań mógł utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, ale stracił dwa punkty w Świeciu. Siatkarki Marcina Patyka przegrywały z miejscowym Jokerem 0:2, ale zdołały przełamać rywala w trzecim secie, zakończonym wynikiem 31:29 i doprowadziły do piątego seta, w którym jednak uległy gospodyniom po pełnym emocji tie-breaku.

Poza tym w czołówce obyło się bez większych zmian: MKS Dąbrowa Górnicza umocnił się na trzecim miejscu po pokonaniu Szóstki Mielec, Grupa Azoty PWSZ Tarnów bez problemu pokonała SMS Szczyrk (dla uczennic placówki PZPS była to trzecia porażka z rzędu), a Wisła Warszawa poradziła sobie z Karpatami Krosno. Tym samym udany debiut w roli szkoleniowca Warszawskich Syren zaliczył Mikołaj Mariaskin, który zastąpił zwolnionego przez klub Białorusina Piotra Hilkę.

Akademicki zespół z Opola wyrasta w tym sezonie na mistrzów piątego seta. AZS Uni Opole wygrał 3:2 z coraz lepiej radzącymi sobie w lidze Budowlanymi Toruń i był to siódmy(!) pięciosetowy bój zawodniczek Nicoli Vettoriego w tym sezonie (dodajmy, że także siódmy zwycięski). Ciekawy mecz zobaczyli kibice Bluesoft Mazovii Warszawa, która ugrała dwa punkty w rywalizacji z WTS KDBS Bank Włocławek.

Wyniki 13. kolejki I ligi kobiet:

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:12, 25:13, 25:15)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Enea Energetyk Poznań 3:2 (25:18, 25:19, 29:31, 18:25, 15:13)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - 7R Solna Wieliczka 1:3 (23:25, 25:23, 16:25, 21:25)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - Wisła Warszawa 1:3 (22:25, 25:13, 21:25, 9:25)

Bluesoft Mazovia Warszawa - WTS KDBS Bank Włocławek 3:2 (19:25, 25:19, 25:21, 19:25, 15:12)

UKS Szóstka Mielec - MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (23:25, 25:19, 16:25, 22:25)

AZS Uni Opole - Budowlani Toruń 3:2 (14:25, 25:23, 25:20, 18:25, 15:4)