Puchar Włoch: zespół Bartosza Bednorza bez szans, ekipa Wilfredo Leona zameldowała się w finale

W "polskim" meczu w półfinale Pucharu Włoch górą zespół Wilfredo Leona. Sir Safety Conad Perugia uporała się w trzech setach z Azimutem Leo Shoes Modena (Bartosz Bednorz) i awansowała do finału.

Tomasz Rosiński
siatkarze Sir Safety Conad Perugia Facebook / Sir Safety Perugia Volley Club / Na zdjęciu: siatkarze Sir Safety Conad Perugia
Niedawno Sir Safety oraz Azimut Leo Shoes zmierzyły się w Serie A i wówczas lepszy okazał się aktualny mistrz Italii, który triumfował w czterech setach. W sobotę modeńczycy chcieli się zrewanżować rywalowi, ale co oczywiste czekało ich trudne zadanie.

Od startu pierwszego seta lepiej radzili sobie podopieczni Lorenzo Bernardiego, których grę napędzali Wilfredo Leon oraz Aleksandar Atanasijević (12:9). Spokojnie rozgrywał Luciano De Cecco, a jego klubowi koledzy kończyli kolejne ataki. Ekipa z Perugii już nie dała się dogonić i zwyciężyła do 18.

Drugą partię z wysokiego "c" rozpoczął zespół z Modeny, który po ataku Bednorza wyszedł na prowadzenie 6:2. Taki obrót spraw tylko podrażnił Filippo Lanzę i spółkę, którzy systematycznie odrabiali straty, doprowadzając do remisu 16:16. Ostatecznie doszło do ciekawej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowali mistrzowie Włoch, którzy wygrali 28:26.

Sir Safety Conad Perugia nie zamierzała zwalniać tempa i chciała dokończyć dzieła zniszczenia już w trzeciej odsłonie (13:9). Modeńczycy wyglądali na podłamanych i nie potrafili powstrzymać naporu rywala. Siatkarze ze stolicy Umbrii mieli wszystko pod kontrolą i zwyciężyli 25:17, a w całym meczu 3:0.

Wilfredo Leon zakończył mecz z dorobkiem 10 punktów, zaś Bartosz Bednorz zdobył 9 "oczek".

W niedzielnym finale Coppa Italia Sir Safety Conad Perugia zmierzy się z Cucine Lube Civitanova, które pokonało Itas Trentino po tie-breaku. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 18:00.