Puchar Challenge: pożegnanie klubu Bartłomieja Klutha. Zdecydował złoty set

Hapoel Kefar Sawa z Bartłomiejem Kluthem w składzie nie zagra w półfinale Pucharu Challenge. Po porażce 1:3 z Stade Poitevin nie poradził sobie z przeciwnikiem również w złotym secie.

Bartłomiej Kluth WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Bartłomiej Kluth
Dwa tygodnie temu drużyna Bartłomieja Klutha wygrała 3:0 we własnej hali, co stawiało ją w dobrej sytuacji przed drugim meczem we Francji. Liderem Hapoelu Kefar Sawa był zawodnik znany z występów w Stoczni Szczecin. Zdobył 14 punktów, atakując ze skutecznością 48 procent. W rewanżu Kluth wywalczył dla Hapoelu więcej, ponieważ 18 "oczek", jednak trzeba wziąć pod uwagę, że miał na to pięć partii, a jego efektywność w ataku była na niższym poziomie 35 procent.

Gorzej zagrała cała drużyna z Izraela, przez co nie udało jej się po raz pierwszy awansować do półfinału Pucharu Challenge. Przegrała z Stade Poitevin 1:3 i w złotym secie 12:15. Francuski zespół miał największą przewagę nad przeciwnikami w przyjęciu i w ataku. Aż 36 punktów w tym meczu zostało zdobytych blokiem, a 14 zagrywką. Ponad 1500 kibiców miało na co popatrzeć z trybun.

Przeciwnikiem Stade Poitevin w półfinale będzie Biełogorie Biełgorod. Klub z Rosji miał nadspodziewanie skomplikowaną drogę do awansu. Po zwycięstwie 3:0 we własnej hali, w Portugalii przegrał 0:3 z Benficą Lizbona. W tej sytuacji Biełogorie zmierzyło się ze stołecznym klubem w złotym secie i dopiero w nim udokumentowało swoją wyższość wynikiem 15:12.

W drugim półfinale zmierzą się SC Portugal Lizbona z włoskim Vero Volley Monza. Oba kluby wygrały pewnie swoje dwumecze.

Ćwierćfinały Pucharu Challenge:

Stade Poitevin - Hapoel Kefar Sawa 3:1 (25:23, 30:28, 22:25, 25:21)

Złoty set: 15:12

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Stade Poitevin

Benfica Lizbona - Biełogorie Biełgorod 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

Złoty set: 12:15

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Biełogorie Biełgorod

Fonte Bastardo Azores - SC Portugal Lizbona 3:2 (17:25, 22:25, 25:23, 25:20, 15:13)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: SC Portugal Lizbona

Calcit Kamnik - Vero Volley Monza 0:3 (25:27, 18:25, 23:25)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Vero Volley Monza