LSK: wyższość potwierdzona. Grot Budowlani Łódź rzucą wyzwanie mistrzowi Polski

Grot Budowlani Łódź zmierzą się z Chemikiem Police w półfinale Ligi Siatkówki Kobiet. W ćwierćfinale wygrali dwukrotnie 3:0 z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz.

siatkarki Grot Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Drużyna z Łodzi potwierdziła wyższość nad przeciwnikiem. Była lepsza od niego w tabeli sezonu zasadniczego, później wygrała z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 3:0 pierwsze spotkanie w ćwierćfinale i dzięki powtórzeniu tego wyniku w czwartek, dostała się zasłużenie do strefy medalowej.

Grot Budowlani Łódź wywalczyli przewagę potrzebną do wygrania 25:15 pierwszego seta, kiedy w polu serwisowym była Femke Stoltenborg. Holenderka zaczęła wprowadzać piłkę do gry przy stanie 6:5, a skończyła przy wyniku 12:5. Brązowe medalistki mistrzostw Polski jeszcze powiększyły zaliczkę, a partię zakończyła atakiem Julia Twardowska.

Twardowska została wybrana MVP meczu. Przyjmująca pomagała w atakowaniu Jovanie Brakocević, która w pierwszym secie skończyła pięć z siedmiu akcji. Przeciwstawić się temu duetowi próbowała Ewelina Krzywicka, ale udawało się to tylko do pewnego momentu w drugiej partii. Od stanu 21:21 punktowały już wyłącznie Budowlane i cieszyły się ze zwycięstwa 25:21. Małgorzata Śmieszek nie tylko celnie "postrzelała" z pola serwisowego, ale również zakończyła jedną z akcji.

Konfrontacja w Bydgoszczy była kontynuacją wydarzeń z Łodzi. Budowlani stawiali na swoim w najważniejszych momentach, byli skuteczniejsi w ataku, a dziewięć asów serwisowych w dwóch setach to liczba, która robiła wrażenie.

W składzie Pałacu pojawiła się Monika Fedusio za Patrycję Balmas. Kibice martwili się o zdrowie Magdaleny Mazurek, ale po interwencji lekarza w drugim secie, rozgrywająca podniosła się z boiska i kontynuowała grę. Trener Piotr Matela szukał rozwiązań, ale nie potrafił wyeliminować przestojów w grze swoich podopiecznych. W każdej partii był przynajmniej jeden poważny. Bydgoszczanki straciły pięć punktów z rzędu od stanu 9:9 do 9:14 i choć później jeszcze dogoniły przyjezdne, przegrały również trzeciego seta 23:25.

Grot Budowlani Łódź powalczą w półfinale z Chemikiem Police. Przed bydgoszczankami jeszcze rywalizacja o 5. miejsce z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)

Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Budowlani

Pałac: Mazurek, Balmas, Krzywicka, Ziółkowska, Misiuna, Gałucha, Jagła (libero), Kuligowska (libero) oraz Fedusio

Budowlani: Stoltenborg, Twardowska, Bączyńska, Pencova, Śmieszek, Brakocević, Stenzel (libero) oraz Urban

MVP: Julia Twardowska (Budowlani)

Czy Grot Budowlani Łódź awansują do finału Ligi Siatkówki Kobiet?