Druga wygrana Chemika Police. Developres SkyRes Rzeszów podjął walkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police

Chemik Police wygrał oba sparingi z Developresem SkyRes Rzeszów. Po czwartkowym laniu 4:0 w drugim meczu było 3:2 po bardziej wyrównanej walce.

Drużyny z Polic i Rzeszowa zorganizowały sobie aktywnie czas po zajęciu dwóch najwyższych lokat w sezonie zasadniczym Ligi Siatkówki Kobiet i awansie do półfinałów. W terminarzu Chemika i Developresu SkyRes Rzeszów powstała blisko miesięczna przerwa, dlatego włoscy trenerzy Marcello Abbondanza i Lorenzo Micelli zdecydowali się na rozegranie sparingów po powrocie siatkarek do klubu.

W czwartek Chemik sprawił swojemu przeciwnikowi sparingowe lanie 4:0. W piątek zmieniła się hala i obraz meczu, który był bardziej wyrównany. Nie zmienił się natomiast zwycięzca. Tym razem drużyna z Polic wygrała 3:2. Gorsza od rzeszowianek była w pierwszym i w czwartym secie, po czym pokazała swoją wyższość w tie-breaku. Decydująca partia zakończyła się wynikiem 15:10.

Za nieco ponad tydzień rozpoczną się półfinały w Lidze Siatkówki Kobiet. Chemik będzie walczyć z Grotem Budowlanymi Łódź, a Developres z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (19:25, 25:21, 27:25, 16:25, 25:10)

Czy oba kluby awansują do finału Ligi Siatkówki Kobiet?