LSK: Chemik - Developres: pokaz ambicji rzeszowianek. Są bliżej brązowych medali

Developres SkyRes Rzeszów pokonał 3:2 Chemika Police i w serii do trzech zwycięstw jest na prowadzeniu 2:1. Drużyna z Podkarpacia pokazała charakter po dwóch przegranych setach otwierających mecz.

siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Ostatnie akcje pierwszego seta kibice oglądali na stojąco. Mecz dopiero się rozpoczynał, a sytuacja już trzymała w napięciu. Chemik Police zwyciężył 25:22, choć rozpoczął pojedynek koszmarnie, przegrywał 2:8, następnie 6:13. Mistrz Polski stopniowo doganiał przeciwniczki i nie stracił rozpędu. Triumfował w pojedynczej partii po dwóch porażkach 0:3 z rzędu we własnej hali.

Trener Marcello Abbondanza wyciągnął damę z rękawa. W poprzednim meczu Chemikowi pomogła wprowadzona do szóstki Natalia Mędrzyk. W poniedziałek wcześnie wbiegła na boisko Sanja Gamma zamiast Martyny Łukasik, a Chorwatka miewa w swojej grze momenty, w których dłonie składają się do oklasków. Z blokiem Developresu radziła sobie perfekcyjnie, była w tym przebiegła.

W drugim secie Gamma była już mniej skuteczna, pozwoliła wrócić na boisko Martynie Łukasik. Pierwsze skrzypce zagrała w tym zamieszaniu Chiaka Ogbogu, która zakończyła ostatnią, długą i zwariowaną akcję atakiem ze środka na 25:23. Chemik prowadził 2:0 w setach.

Sytuacja Developresu stała się podbramkowa. W decydujących momentach pierwszego i drugiego seta nie potrafił stawiać "kropki nad i", choć w obu był na prowadzeniu. Przyjezdne często mobilizowały się i pobudzały, co przyniosło efekt dopiero w trzeciej rundzie. Ekipa z Rzeszowa wygrała ją 25:21, gdy już żadna z policzanek nie potrafiła przeciwstawić się sile ataków Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Kiedyś atakująca Chemika, teraz Developresu już kilkakrotnie w małym finale wyciągała drużynę z opresji. Tak samo było w poniedziałek.

Mecz zaczął przypominać poprzedni pojedynek w Rzeszowie, w którym Developres wygrał trzeciego i czwartego seta po dwóch przegranych. Historia lubi się powtarzać i ponownie lepszą drużynę musiał wyłonić tie-break. Developres wypracował sobie przewagę potrzebną do zwycięstwa 25:23 przy zagrywkach Petji Barakowej i w ostatniej akcji, mimo złego przyjęcia, wcisnął piłkę między blokiem w pole Chemika. Pomogła w tym rezerwowa Helene Rousseaux.

Developres pokazał charakter i nie pozwolił sobie zepsuć samopoczucia w decydującym secie. Prowadził od pierwszych piłek. Blokował, bronił, kontrował, dzięki czemu zasłużenie wygrał 15:8. Cały mecz 3:2, choć było 0:2 w partiach.

Czwarty mecz zostanie rozegrany w Rzeszowie w czwartek. Jeżeli wygra Developres, zdobędzie brązowe medale mistrzostw Polski.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 23:25, 8:15)

Stan rywalizacji: 1:2

Chemik: Mirković, Mędrzyk, Grajber, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Busa, Bednarek, Gamma.

Developres: Barakowa, Blagojević, Mlejnkova, Tokarska, Witkowska, Zaroślińska-Król, Sawicka (libero) oraz Rousseaux, Janewa.

MVP: Petja Barakowa (Developres).

Czy Developres SkyRes Rzeszów wygra czwarty mecz z Chemikiem Police?