Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Jest awans! Tabela po meczu Polska - Słowenia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Michał Kubiak w przyjęciu zagrywki
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Michał Kubiak w przyjęciu zagrywki

Reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:1 w ostatnim, decydującym o awansie meczu podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Biało-Czerwoni po drugim secie zapewnili sobie bilet do Tokio 2020!

Po dwóch dniach turnieju rozgrywanego w Gdańsku reprezentacja Polski była w bardzo dobrej sytuacji. Wygrane z Tunezją i Francją sprawiły, że Biało-Czerwoni w ostatnim spotkaniu mogli przegrać, ale zdobywając przy tym 59 małych punktów lub po prostu wygrać seta z zespołem Słowenii.

W premierowym secie okazali się słabsi od rywali (21:25), ale w kolejnym triumfowali już Polacy (25:22), zapewniając sobie tym samym upragniony awans. Dzięki czemu końcowy wynik i dalszy przebieg niedzielnego spotkania nie miały już większego znaczenia dla obu ekip, ale kadra Vitala Heynena i tak zwyciężyła w tym spotkaniu 3:1.

Francuzi, przegrywając seta z Tunezją, zaprzepaścili sobie już wcześniej możliwość awansu na igrzyska. Będą musieli o przepustkę walczyć w styczniowym turnieju kontynentalnym.

Czytaj też: -> Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Francja - Tunezja: Niełatwa wygrana Trójkolorowych na otarcie łez -> Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Polska - Słowenia: jeden set od pełni szczęścia. Polacy zagrają o marzenia