Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy zdemolowali Czechów i wyrównali najlepszy wynik turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

W poniedziałkowym meczu ME siatkarze reprezentacji Polski zdemolowali Czechów 3:0. W całym spotkaniu stracili zaledwie 45 małych punktów, czym wyrównali najlepszy wynik turnieju należący do Holendrów.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy siatkarzy zdarzają się pojedyncze sety, które są wyjątkowo jednostronne. Włosi pokonali Portugalczyków 25:10. Takim samym wynikiem zakończyła się jedna z partii w meczu Rosja - Białoruś.

Niezwykle rzadko zdarza się jednak, aby taka dominacja utrzymywała się przez cały czas trwania pojedynku. Tego w poniedziałek dokonali reprezentanci Polski, którzy mierzyli się z Czechami.

W pierwszym secie było jeszcze spokojnie, Biało-Czerwoni zwyciężyli do 18. Dwie kolejne partie to już pokaz siły. Czesi zdobyli kolejno 12 i 15 punktów. Szczególnie imponująca była gra Polaków w drugim secie, kiedy od stanu 4:8 do końca tej części meczu stracili jeszcze tylko cztery "oczka".

Ostatecznie podopieczni Vitala Heynena stracili łącznie 45 punktów, czym wyrównali najlepsze osiągnięcie podczas tegorocznego turnieju. Wcześniej tak jednostronny był mecz Holandia - Czarnogóra. "Oranje" wygrywali kolejno do 13, 17 i 15.

Granicy 50 punktów nie zdołali złamać jeszcze Rumuni w starciu z Francuzami - zdobyli 19, 14 i 16 "oczek" w poszczególnych partiach.

Czy polscy siatkarze zdobędą medal na Mistrzostwach Europy?