Mistrzostwa Europy siatkarzy. Ryszard Bosek chwali drużynę Vitala Heynena. "Tylko Polska trzyma poziom"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Ryszard Bosek
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Ryszard Bosek

Polska, Słowenia, Serbia i Francja walczyć będą o medale siatkarskich mistrzostw Europy. Zdaniem Ryszarda Boska, najlepiej podczas turnieju prezentują się Biało-Czerwoni.

W tym artykule dowiesz się o:

Siedem wygranych meczów i tylko jeden stracony set - to dorobek reprezentacji Polski w ME 2019. Biało-Czerwoni jak burza przeszli przez fazę grupową turnieju, a następnie w 1/8 finału wyeliminowali Hiszpanów (3:0), a następnie Niemców (3:0). Półfinałowym rywalem Polaków będzie reprezentacja Słowenii, która w ćwierćfinale sensacyjnie wyeliminowała Rosjan (3:1).

We wtorek stawkę półfinalistów uzupełnili Serbowie oraz Francuzi. Ci pierwsi męczyli się z Ukraińcami, ale ostatecznie wygrali 3:2. Z kolei Trójkolorowi rozbili Włochów 3:0. Zespół z Półwyspu Apenińskiego gładko przegrał w dwóch setach, ugrywając w nich kolejno 16 i 14 punktów.

Zdaniem Ryszarda Boska, to Polacy prezentują się najlepiej spośród półfinalistów mistrzostw Europy. Docenił też kibiców. - Serbowie uratowani. Tylko reprezntacja Polski trzyma poziom tych ME sportowo, a kibice polscy kibicowania - napisał na Twitterze były trener polskiej kadry.

W czwartek (26.09) reprezentacja Polski walczyć będzie w półfinale ME 2019 ze Słowenią. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Z kolei Francja z Serbią rywalizować będzie w piątek (27.09, godz. 20:45).

Zobacz także: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Koniec problemów polskiej kadry. Biało-Czerwoni dolecieli do Lublany! Mistrzostwa Europy. Mateusz Morawiecki o siatkarzach: Jesteśmy z nimi, kiedy potrzebują pomocy

Czy reprezentacja Polski zdobędzie mistrzostwo Europy?