Puchar Świata siatkarzy. Polska - Włochy. Efektowna wygrana Biało-Czerwonych (tabela)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na pierwszym planie zdjęcia: Paweł Zatorski. W tle Mateusz Bieniek

Polscy siatkarze zdecydowanie pokonując reprezentację Włoch (3:0) zanotowali już czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata 2019. Zobacz miejsce Biało-Czerwonych w ogólnej tabeli całego turnieju.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Vitala Heynena nie mieli większych problemów z pokonaniem wicemistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro. Włosi, grający w Japonii bez swoich największych gwiazd, przegrali w poszczególnych partiach dwukrotnie do 18 oraz w trzeciej do 22.

Było to już czwarte zwycięstwo polskich siatkarzy w tegorocznym Pucharze Świata. W dotychczasowych spotkaniach okazali się lepsi odpowiednio od Tunezji (3:0), Japonii (3:1) oraz Argentyny (3:1). Nasi zawodnicy musieli do tej pory uznać wyższość jedynie Amerykanów (1:3).

Po triumfie z Włochami Polska awansowała na drugie miejsce w ogólnej tabeli rozgrywek. Liderem jest ciągle niepokonana Brazylia, która w niedzielę w czterech setach pokonała Iran.

Po regulaminowych dwóch dniach przerwy, Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Rosji (9 października, 8:00 czasu polskiego).