Siatkówka. Krispol 1. Liga: Stal Nysa niepokonana, słaba seria KFC Gwardii Wrocław

Stal Nysa kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Krispol 1. Lidze. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha ma już osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli LUK Politechniką Lublin.

Łukasz Witczyk
siatkarze Stali Nysa Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: siatkarze Stali Nysa
Stal Nysa w dwóch ostatnich kolejkach odniosła zwycięstwa w trzech setach. Najpierw nysanie pokonali na wyjeździe Chrobry Głogów, a następnie rozprawili się przed własną publicznością z AZS-em AGH Kraków. Stal to jedyny niepokonany zespół w Krispol 1. Lidze i wyrasta na faworyta całych rozgrywek. Osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem LUK Politechniki Lublin stwarza spory komfort trenerowi Krzysztofowi Stelmachowi.

Na ósme miejsce w tabeli spadła KFC Gwardia Wrocław. To efekt dwóch porażek: 0:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki i 2:3 z BBTS-em Bielsko-Biała. Gwardia zamiast gonić Stal Nysa, musi uważać na to, by znaleźć się w fazie play-off.

- Zabrakło konsekwencji. Przecież to my prowadziliśmy w tych decydujących setach, szczególnie w tym czwartym. Nie potrafiliśmy jednak doprowadzić tego do końca, nie graliśmy konsekwentnie. Stąd też taki wynik. Oni wyszli napędzeni po czwartym secie i wygrali mecz. Musimy wyciągnąć konsekwencje i grać dalej. Za tydzień musimy wygrać z Norwidem i tyle. Liga jest długa, więc nie patrzymy jeszcze w tabelę - mówił po spotkaniu z BBTS-em przyjmujący Gwardii, Łukasz Lubaczewski.

Wyniki:

9. kolejka:

Exact Systems Norwid Częstochowa - SMS PZPS Spała 3:1 (25:23, 25:14, 22:25, 25:16)

Mickiewicz Kluczbork - ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (25:27, 22:25, 18:25)

KPS Siedlce - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Chrobry Głogow - Stal Nysa 0:3 (16:25, 21:25, 21:25)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - KFC Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 27:25, 25:22)

MCKiS Jaworzno - APP Krispol Września 3:0 (25:16, 25:20, 25:22)

AZS AGH Kraków - LUK Politechnika Lublin 3:2 (16:25, 26:24, 20:25, 25:17, 18:16)

10. kolejka:

SMS PZPS Spała - ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (25:27, 25:22, 20:25, 25:27)

LUK Politechnika Lublin - Mickiewicz Kluczbork 3:2 (23:25, 25:22, 24:26, 25:22, 15:11)

Exact Systems Norwid Częstochowa - KPS Siedlce 3:1 (29:27, 27:29, 25:22, 29:27)

KFC Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:17, 26:24, 23:25, 11:15)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - MCKiS Jaworzno 1:3 (25:17, 25:27, 19:25, 19:25)

APP Krispol Września - Chrobry Głogów 3:0 (25:16, 25:19, 25:19)

Stal Nysa - AZS AGH Kraków 3:0 (25:17, 25:15, 25:17)

14. SMS PZPS Spała 10 3 11:29

Zobacz także: PlusLiga. Trefl - Indykpol AZS: emocje w Gdańsku, olsztynianie wygrali za 3 punkty LSK: Energa MKS - DPD Legionovia: siła w końcówkach. Trzy punkty zostały w Kaliszu ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek dla WP SportoweFakty: Lewandowski udowodnił, że Niemiec nie musi zarabiać najwięcej [cała rozmowa]