Rekordowy set w Bundeslidze siatkarzy. Trwał aż 55 minut

W spotkaniu 11. kolejki niemieckiej ligi siatkarzy rozegrano jeden z najdłuższych setów w historii siatkówki od czasu wprowadzenia systemu "rally point". AlpenVolleys Haching wygrało trzecią partię meczu z SVG Luneburg 50:48.

Grzegorz Wojnarowski
mecz AlpenVolleys Haching - SVG Luneburg Materiały prasowe / https://alpenvolleys.com / Na zdjęciu: mecz AlpenVolleys Haching - SVG Luneburg
Set trwał aż 55 minut, czyli niewiele mniej, niż niektóre jednostronne spotkania zakończone wynikiem 3:0 w całości. Zespoły miały w nim łącznie 26 piłek setowych. Tą dwudziestą szóstą wykorzystali w końcu zawodnicy z Unterhaching.

Mecz zakończył się zwycięstwem AlpenVolleys 3:1 (25:21, 24:26, 50:48, 25:22) po dwóch godzinach i 19 minutach walki. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Michael Michelau z Luneburga - 22. W ekipie zwycięzców o jeden punkt mniej zapisał na swoim koncie Paulo Da Silva.

Gospodarze wywalczyli trzy punkty, choć zmagali się z epidemią w drużynie. Trener Stefan Chrtiansky miał 39,5 stopnia gorączki i nie mógł poprowadzić swojej ekipy. Zastąpił go jego asystent Miroslav Palgut. Z grypą lub gorączką zmagali się także Danillo Gelinski, Jerome Clere, Daniel Koncal i wspomniany Paulo Da Silva.

Po jedenastu kolejkach liderem Bundesligi siatkarzy jest Berlin Recyclings Volley, które do tej pory jeszcze nie przegrało. AlpenVolleys zajmuje trzecie miejsce (7 wygranych - 4 porażki), a Luneburg jest czwarty (również bilans 7-4).

55-minutowy set, w którym zdobyto w sumie 98 punktów, jest rekordem niemieckich rozgrywek oraz jednym z najdłuższych w siatkówce ery "rally point", czyli od kiedy można punktować przy serwisie przeciwnika. Rekordowy wynik padł w sezonie 2013/2014 w lidze koreańskiej, gdy jedna z partii w meczu Incheon Air Jumbos - Ansan Rush&Cash zakończył się rezultatem 56:54.

Z kolei w sezonie 2001/2002 w starciu potęg włoskiej Serie A Sisley Treviso wygrał seta z Alpitourem Cuneo wynikiem 54:52.

Czy chciałbyś/chciałabyś powrotu do starych zasad, gdy w siatkówce można było zdobywać punkty tylko przy własnym serwisie?