Liga Mistrzów: Knack Roeselare wygrał starcie za plecami ZAKSY

Knack Roeselare jeszcze może awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W ważnym dla siebie meczu zwyciężył 3:1 z VfB Friedrichshafen.

radość siatkarzy Knack Roeselare Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: radość siatkarzy Knack Roeselare
W grupie E siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle niszczą wszystkich, których spotkają na swojej drodze. Od dwóch tygodni rywale są oswojeni z myślą, że pierwsze miejsce przypadło mistrzowi Polski. Knack Roeselare i VfB Friedrichshafen skoncentrowali się na walce o drugą lokatę, która jeszcze z matematycznego punktu widzenia może być premiowana awansem. Liczyć na wejście tymi drzwiami do ćwierćfinału Ligi Mistrzów mogła tylko drużyna lepsza w bezpośrednim starciu.

Zanosiło się na wyrównaną bitwę. Drużyny przystąpiły do niej z identyczną liczbą punktów i bilansem setów. Na potwierdzenie pojedynek był początkowo zacięty i każdy punkt dużo ważył. Pierwszego seta wygrali na przewagi gospodarze, drugiego goście. Trudno było zliczyć wszystkie zwroty akcji w tych partiach.

Knack był uznawany za faworyta przed meczem i w trzecim secie prowadził już od początku do końca. Przekonującym 25:19 dał do zrozumienia, że przejmuje kontrolę nad wydarzeniami. W polu serwisowym zaczął siać postrach Matthijs Verhanneman, a mających problem ze skutecznością w ataku gości zatrzymał kilkakrotnie blokiem Rune Fasteland. Najwięcej piłek w ataku trafiało do Hendrika Tuerlinckxa i w czwartym secie poprowadził on belgijski zespół do zwycięstwa 25:17.

W ostatniej kolejce Knack zagra we własnej hali z najgorszą w tabeli Vojvodiną Nowy Sad i nie może pozwolić sobie na potknięcie. Siatkarze VfB przyjadą do Kędzierzyna-Koźla.

Knack Roeselare - VfB Friedrichshafen 3:1 (28:26, 26:28, 25:19, 25:17)

Knack: Verhanneman, Coolman, Tuerlinckx, Fragkos, Fasteland, Walsh, Deroey (libero) oraz Van Schie, Desmet, Depovere

VfB: Gjorgiew, Menner, Guenthoer, Janouch, Krisko, Schmidt, Spaeth-Westerholt (libero) oraz Mote, Balean, Malescha