Serie A kobiet. Magdalena Stysiak najlepiej punktującą siatkarką ligi. Udane występy pozostałych Polek

Magdalena Stysiak ma za sobą kapitalny początek sezonu. Polka jest najlepiej punktującą siatkarką ligi. Udane występy w drugiej kolejce odnotowały także Malwina Smarzek-Godek i Joanna Wołosz, ich zespoły także nie mają na koncie ani jednej porażki.

Arkadiusz Dudziak
Magdalena Stysiak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
W pierwszej kolejce włoskiej Serie A kobiet wszystkie zespoły Polek odniosły zwycięstwa. Na uwagę zasługuję zwłaszcza znakomity występ Magdaleny Stysiak, która zdobyła aż 33 punkty w barwach Savino Del Bene Scandicci. Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz pokonało VBC Epiu Casalmaggiore 3:1. Igor Gorgonzola Novara, w którym występuje Malwina Smarzek-Godek, pauzował, ponieważ w lidze występuje w tym roku 13 zespołów.

W meczu 2. kolejki zespół Malwiny Smarzek-Godek zmierzył się z Zanetti Bergamo. Zawodniczki Igor Gorgonzola Novara z wyjątkiem pierwszej odsłony spotkania miały ten mecz pod kontrolą i zwyciężyły bez straty seta. Malwina Smarzek-Godek była obok Britt Herbots najlepiej punktującą zawodniczką w zwycięskiej drużynie. Polska atakująca zdobyła 13 "oczek", 11 atakiem i 2 blokiem.

Łatwą przeprawę w tej kolejce miało także Imoco Volley Conegliano. Ekipa Joanny Wołosz pokonała w trzech setach Unet E-Work Busto Arsizio. Polska rozgrywająca wyszła na boisko w podstawowym składzie i dołożyła do dorobku drużyny punkt blokiem. Na uwagę zasługuje rewelacyjny występ Paoli Egonu. Włoska atakująca w trzech setach zdobyła aż 25 "oczek".

Z "polskich" zespołów najwięcej nad zwycięstwem musiało napracować się Savino Del Bene Scandicci. Zespół Magdaleny Stysiak uległ w premierowej partii Bartoccini Fortinfissi Perugia. Następne trzy sety faworytki rozstrzygnęły jednak na swoją korzyść i to one mogły się cieszyć z wygranej w tym spotkaniu. Kolejny świetny występ zanotowała Magdalena Stysiak, która wywalczyła 23 punkty. Polka rewelacyjnie zagrywała i zdobyła w tym elemencie aż 6 "oczek". Siatkarka po dwóch kolejkach jest najlepiej punktującą zawodniczką ligi.

2. kolejka Serie A kobiet:

Unet E-Work Busto Arsizio - Imoco Volley Conegliano  0:3 (21:25, 20:25, 23:25)

Igor Gorgonzola Novara - Zanetti Bergamo 3:0 (27:25, 25:20, 25:15)

Savino Del Bene Scandicci - Bartoccini Fortinfissi Perugia 3:1 (17:25, 25:20, 25:22, 25:22)

VBC Epiu Casalmaggiore - Delta Despar Trentino 1:3 (24:26, 25:22, 21:25, 24:26)

Bosca S. Bernardo Cuneo - Saguella Monza 3:0 (25:22, 31:29, 25:23)

Banca Valsabbina Millenium Brescia - Il Bisonte Firenze 2:3 (25:21, 19:25, 25:18, 23:25, 12:15)

13. Unet E-Work Busto Arsizio 0-2 1-6 0

Czytaj również: PlusLiga. Kolejna porażka MKS-u Będzin. Trzy punkty Jastrzębskiego Węgla TAURON Liga. Amerykanka tajną bronią trenera Marchesiego? "Czytanie gry i dynamiczny wyskok są kluczowe" [WYWIAD]

Która z Polek zaprezentowała się najlepiej w pierwszych dwóch kolejkach?