Tauron Liga: Developres SkyRes Rzeszów nie miał litości dla beniaminka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów Aleksandra Rasińska (z prawej) oraz Magdalena Jurczyk (w środku) i Adrianna Kukulska (z lewej) z Jokera Świecie

To była siatkarska egzekucja w Tauron Lidze. Developres SkyRes Rzeszów odniósł zwycięstwo 3:0 z Jokerem Świecie w meczu bez żadnego zwrotu akcji.

Developres SkyRes Rzeszów musi radzić sobie w tym i w kilku następnych meczach bez Kiery van Ryk, która była najlepszą punktujących dwóch kolejek otwierających sezon. Kanadyjka doznała skręcenia stawu skokowego, a że jest to już druga taka kontuzja w jej krótkiej karierze, to czas leczenia oszacowano na około miesiąc. Jej następczynią w sobotę była Aleksandra Rasińska i absolutnie nie zawiodła.

Bez Kiery van Ryk moc uderzeniowa Developresu mogła nie być równie duża, ale nie zmieniało to faktu, że w konfrontacji we własnej hali z beniaminkiem, nie spodziewano się problemu rzeszowianek z odniesieniem zwycięstwa. Forma podopiecznych Stephane'a Antigi rośnie, a ich celem jest zdobycie prowadzenia w tabeli po nerwowym dla wielu klubów początku sezonu.

Developres z wyrachowaniem punktował przyjezdne, a ich trener już po pierwszym secie zdecydował się na przeprowadzenie rewolucji w wybranym przez siebie składzie. Po zmianach personalnych w Jokerze rywalizacja wyrównała się na zaledwie kilka minut, a wszystko na boisku wskazywało na sukces wicemistrza Polski. Pierwszy set do 10, druga partia do 14, a przyjezdne dostawały lekcję Tauron Ligi.

Antiga nie musiał się denerwować, ponieważ sytuacja była kontrolowana przez doświadczone siatkarki z Rzeszowa. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:14. Do sukcesu poprowadziły Developres głównie Aleksandra Rasińska oraz Alexandra Lazić. Ta pierwsza nie dość, że była trudna do powstrzymania w ataku, to na dodatek prowadziła bombardowanie potężnymi serwisami. Lazić, a także Zuzanna Efimienko-Młotkowska pomogły blokami.

Developres SkyRes Rzeszów - Joker Świecie 3:0 (25:10, 25:14, 25:14)

Developres: Krajewska, Grabka, Efimienko-Młotkowska, Rasińska, Lazić, Polańska, Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Stencel, Kaczmar, Fidon-Lebleu

Joker: Kukulska, Brzoska, Wenerska, Urban, Jurczyk, Sikorska, Nowak (libero), Nowacka (libero) oraz Marcyniuk, Al. Muszyńska, Kowalska, Ad. Muszyńska

Czytaj także: "Siatkarski idol" kończy karierę. Czułe pożegnanie legendarnego Serginho Czytaj także: Wilfredo Leon rzadko sięga po alkohol. W Rosji musiał spróbować wódki. Woli inne trunki

Czy Developres SkyRes Rzeszów będzie najlepszy w sezonie zasadniczym Tauron Ligi?