Liga Mistrzyń. Miłe złego początki. Developres SkyRes Rzeszów zdecydowanie gorszy od SSC Palmberg Schwerin

Developres SkyRes Rzeszów przegrał z SSC Palmberg Schwerin 1:3 w pierwszej serii spotkań grupy A Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski wygrały premierowego seta, jednak później na boisku dominowały już tylko rywalki.

Adrian Nuckowski
siatkarki Developres SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developres SkyRes Rzeszów
Podopieczne Stephane'a Antigi rozpoczęły mecz bardzo nerwowo. Brak skuteczności w ataku oraz kilka prostych błędów sprawiły, że ekipa ze Schwerina wypracowała sobie kilku punktową przewagę (11:8). Aktualne wicemistrzynie Niemiec od początku nieźle spisywały się na siatce. Z kolei gra Developresu pozostawiała wiele do życzenia. Po autowym ataku Kiery van Ryk Antiga wykorzystał drugą przerwę (16:11). Kompletnie nie radzącą sobie w ofensywie Kanadyjkę zmieniła Aleksandra Rasińska.

Gdy wydawało się, że losy premierowej odsłony są już rozstrzygnięte (23:19), Developres przeprowadził skuteczną pogoń. Utrudniające przyjęcie Palmbergu zagrywki Alexandry Lazić, połączone z błędami dotknięcia siatki spowodowały, że mieliśmy zaciętą walkę na przewagi. Z niej zwycięsko wyszły wicemistrzynie Polski, które po autowym ataku Grety Szakmary objęły prowadzenie w całym spotkaniu. Ważne punkty w końcówce zdobyła Jelena Blagojević.

Drugiego seta także lepiej rozpoczęły siatkarki prowadzone przez Felixa Koslowskiego (10:7). Antiga powrócił do wyjściowego składu, jednak po kolejnym tego wieczoru błędzie Van Ryk, na boisko ponownie weszła Rasińska (12:8). Niestety tym razem rzeszowiankom nie udała się skuteczna pogoń za rywalem. Niemki punktowały głównie za sprawą Hayley Spelman oraz Liny Alsmeier. Tę część rywalizacji zakończył autowy atak Rasińskiej (25:18).

W szeregach ekipy znad Wisłoka na słowa pochwały zasługiwała Lazić, która najlepiej ze swoich koleżanek radziła sobie w ofensywie, atakując często z trudnych piłek. Szwedka miała jednak sporo problemów w przyjęciu zagrywki. Trzecia partia ponownie przebiegała pod dyktando Palmbegu. W pewnym momencie ich przewaga urosła do sześciu oczek. Stephane Antiga po raz kolejny próbował reagować zmianami, jednak na nic się to zdało. Developres odstawał przede wszystkim w skuteczności ataku.

Szósty zespół ligi niemieckiej dążył do zakończenia meczu w czterech setach. Gra Rysic z akcji na akcję była coraz gorsza, co skrupulatnie wykorzystały przeciwniczki. Mimo usilnych starań, Developres nie zdołał odrobić gigantycznych strat poniesionych w pierwszej połowie partii. Elementem, który kompletnie zawiódł w szeregach wicemistrzyń Polski była skuteczność ataku.

W środę (2 grudnia) Developres zmierzy się z Unet e-work Busto Arsizio. Początek spotkania o 20:30. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.

Liga Mistrzyń, grupa A

SSC Palmberg Schwerin - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:27, 25:18, 25:18, 25:18)

Palmberg: Imoudu, Barfield, Szakmary, Spelman, Ambrosius, Alsmeier, Pogany (libero) oraz Agost, Nestler, Stoltenborg

Developres: Kaczmar, Van Ryk, Polańska, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Lazić, Krzos (libero) oraz Rasińska, Stencel, Grabka, Krajewska, Fidon-Lebleu

W drugim spotkaniu, rozegranym kilka godzin wcześniej gospodynie turnieju - Savino Del Bene Scandicci pokonały po emocjonującym tie-breaku Unet e-work Busto Arsizio. Podopieczne Massimo Barboliniego mogły zakończyć mecz na swoją korzyść już w czterech setach, jednak od stanu 23:21 rywalki zdobyły cztery punkty z rzędu. W zespole Scandicci siłą napędową była Magdalena Stysiak. Polka zdobyła łącznie aż 25 "oczek". O ile w ataku jej gra mogła momentami pozostawiać sporo do życzenia (17/45), o tyle ze znakomitej strony pokazała się w zagrywce, notując aż sześć asów serwisowych. 19-latka dołożyła także dwa punkty w bloku.

Savino Del Bene Scandicci - Unet e-work Busto Arsizio 3:2 (25:18, 11:25, 25:19, 23:25, 17:15)

Scandicci: Malinov, Stysiak, Popović, Lubian, Courtney, Pietrini, Bosetti (libero) oraz Drewniok, Camera, Marković

Busto Arsizio: Bonelli, Mingardi, Olivotto, Stevanović, Gennari, Gray, Leonardi (libero) oraz Poulter, Escamilla, Herrera Blanco, Bulović