Tauron Liga: Grupa Azoty Chemik Police nie zostawił formy we Włoszech. Mistrz pokonał beniaminka

Grupa Azoty Chemik Police nie miał dużego problemu z odniesieniem zwycięstwa 3:0 w meczu z Jokerem Świecie. Mistrz Polski sprawnie wypunktował beniaminka i przesunął się do górnej połowy tabeli Tauron Ligi.

Grupa Azoty Chemik Police WP SportoweFakty / Justyna Serfin / Na zdjęciu: Grupa Azoty Chemik Police
Chemik wrócił w dobrym stylu do walki w Tauron Lidze z Włoch. Na Półwyspie Apenińskim rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, a zdobyte tam siedem punktów w trzech meczach były nadspodziewanie pozytywnym wynikiem. Kolejne trzy mecze w elitarnych rozgrywkach w lutym, więc do tego czasu policzanki nie mają innych zajęć niż poprawianie sytuacji na krajowym podwórku.

Jest co poprawiać, ponieważ Chemik przed środowym meczem z beniaminkiem był w dolnej połowie tabeli. Jego przewaga nad ostatnią w lidze Eneą PTPS Piła była mniejsza niż strata do wicelidera Grotu Budowlanych Łódź. Dogonienie lidera Developresu SkyRes Rzeszów w sezonie zasadniczym nie wygląda już na realne. Policzanki odniosły tylko trzy zwycięstwa w siedmiu spotkaniach po rozpoczęciu sezonu, więc muszą stawiać sobie na razie mniej ambitne cele.

W środę Chemik wygrał pierwszego seta 25:20, po czym Joker wykorzystał jego kilkuminutowe rozprężenie. Prowadzenie beniaminka 5:2 po kilku akcjach w drugiej partii zapowiadało większe emocje, jednak policzanki zaprowadziły porządek na boisku. Po kilku następnych minutach mistrz Polski już prowadził 7:6 i zaczął ponownie budować przewagę do stanu 25:16. W trzecim secie Chemik zwyciężył 25:17, choć potrafił nawet stracić sześć punktów z rzędu. To najlepszy dowód na to, że kontrolował wydarzenia, a MVP meczu została wybrana skuteczna Jovana Brakocević-Canzian.

Joker poniósł piątą porażkę z rzędu i z dziewięcioma punktami pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli wyłącznie przed Eneą PTPS Piła. W drugim spotkaniu z rzędu nie wygrał seta. Wcześniej od 3 października zdobywał minimum partię w każdym pojedynku.

Joker Świecie - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)

Joker: Marcyniuk, Jurczyk, Kowalska, Ad. Muszyńska, Brzoska, Wenerska, Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Urbanowicz, Kukulska, Sikorska, Al. Muszyńska, Urban, Nowacka (libero)

Chemik: Kowalewska, Łukasik, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Grajber, Wasilewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens, Bałdyga

MVP: Jovana Brakocević-Canzian (Chemik)

Czy Grupa Azoty Chemik Police powróci do seryjnego zwyciężania?