Tauron Liga: E.Leclerc Moya Radomka Radom panuje na Mazowszu. Wygrana po falstarcie

E.Leclerc Moya Radomka Radom źle rozpoczęła mecz z DPD Legionovią Legionowo, ale pozbierała się po falstarcie. Rozdrażniony wicelider Tauron Ligi zwyciężył 3:1.

siatkarki Radomki Radom PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: siatkarki Radomki Radom
W rywalizacji o panowanie na Mazowszu częściej zwyciężały dotąd przyjezdne. DPD Legionovia Legionowo dała do zrozumienia w pierwszym secie, że spróbuje podtrzymać tę prawidłowość. Przez całą rundę była o krok lub kilka przed E.Leclerc Moyą Radomką Radom i wygrała 25:20. Przewaga pięciu punktów została zdobyta od stanu 18:16 do 21:16 i pomogły w tym błędy gospodyń.

Radomka nauczyła się czegoś na własnych błędach i już w drugim secie wystartowała lepiej. Konsekwentnie budowała przewagę i odniosła wysokie zwycięstwo 25:16. Gospodynie atakowały ze skutecznością 43 procent i była ona już o 12 procent wyższa niż w Legionovii. Zatroszczyły się o to przede wszystkim Janisa Johnson i Bruna Honorio Marques. To dwie z sześciu najlepszych punktujących ligi i również w poniedziałek rozkręcały się.

Johnson przydała się Radomce również w ważnych chwilach trzeciego, wygranego 25:23 seta. Zanim gospodynie postawiły na swoim, w zaledwie kilka minut zmarnowały przewagę 14:10, a przed ostatnimi piłkami było 20:20. W złamaniu oporu Legionovii nieoceniona była pomoc środkowych Justyny Łukasik oraz Andressy Picussy. Korzystanie z nich ułatwiało Katarzynie Skorupie statystycznie dokładniejsze przyjęcie.

Legionovia dobrze rozpoczęła pojedynek, ale minęła godzina i musiała ratować się przed stratą kompletu punktów. Alicja Grabka miała problem ze znalezieniem regularnie punktującej zawodniczki. Wreszcie po piłkę zgłosiła się kilkakrotnie Olivia Różański i nie zawiodła. Legionovia objęła prowadzenie 14:12, ale nie nacieszyła się nim długo. Wicelider pozbierał się po przestoju i zamknął mecz wynikiem 25:20 w czwartym secie.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (20:25, 25:16, 25:23, 25:20)

Radomka: Skorupa, Twardowska, Johnson, Picussa, Łukasik, Honorio, Witkowska (libero) oraz Samara, Bałucka, Biała

Legionovia: Grabka, Różański, Rivero Marin, Tokarska, Stafford, Oliveira Sousa, Lemańczyk (libero), Kulig (libero) oraz Szczyrba, Dąbrowska, Matejko

12 Enea PTPS Piła 4 22 1 21 11:64

Czy E.Leclerc Moya Radomka Radom zakończy sezon zasadniczy na podium w tabeli Tauron Ligi?