Szalony wpis byłego wicepremiera! Musisz przeczytać jak skomentował triumf ZAKSY w LM

Złoty set decydował o awansie do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powstała z kolan, a dodatkowa partia była prawdziwym horrorem. Emocje udzieliły się wszystkim.

Krzysztof Kaczmarczyk
Janusz Piechociński PAP / Tomasz Gzell / Na zdjęciu: Janusz Piechociński
Kapitalne emocje w Kędzierzynie-Koźlu. Po wyjazdowej wygranej 3:1 nad Cucine Lube Civitanova w środę podopieczni Nikoli Grbicia do awansu potrzebowali dwóch setów.

Włosi przyjechali do Polski z nowym trenerem i nową energią. Efekt był taki, że wygrali 3:0 w setach do 22, 24 i 24. O tym, kto zagra w półfinale Ligi Mistrzów, zadecydować miał złoty set.

W nim drużyny szły łeb w łeb, a walkę na przewagi zakończył as serwisowy Łukasza Kaczmarka i to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mogła cieszyć się z awansu.

Wielkie emocje z Kędzierzyna-Koźla udzieliły się wielu fanom siatkówki. Wśród nich był poseł, były prezes PSL Janusz Piechociński. Ten w mediach społecznościowych napisał tylko jeden, ale za to bardzo długi wyraz... Po prostu przeciągnął nazwę zwycięskiego zespołu do granic możliwości.