Liga Mistrzów: "Kazań zdobyty!", "Tie-break im. Łukasza Kaczmarka", czyli twitter po wygranej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Pierwszy krok w stronę finału Ligi Mistrzów kosztował ich sporo sił, ale i emocji. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali w Kazaniu Zenit 3:2 w pierwszym meczu półfinałowym Champions League. Na twitterze znów zrobiło się "głośno".

Krzysztof Sędzicki
siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Kędzierzynianie wygrali pierwsze spotkanie w dwumeczu, choć przegrywali już 0:2 i 22:24 w trzecim secie. Obronili jednak aż pięć piłek meczowych i zaczęli swój koncert zakończony triumfem 16:14 w tie-breaku i 3:2 w całym spotkaniu.

To jednak tylko pierwszy krok Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w stronę finału Ligi Mistrzów. Ekipa z PlusLigi musi jeszcze raz wygrać z Zenitem Kazań w spotkaniu rewanżowym, które odbędzie się w środę, 24 marca w Hali Azoty. Jednak hasło "Kazań zdobyty!", które pojawiło się na oficjalnym koncie klubu, jak najbardziej pasuje.

Pojawiły się również gratulacje od innych klubów naszej ligi, m.in. od PGE Skry Bełchatów, GKS Katowice czy sąsiada z województwa opolskiego, Stali Nysa, której piąte sety w tym sezonie niezbyt wychodziły.

Z kolei Cerrad Enea Czarni Radom końcowe fragmenty spotkania w Kazaniu oglądali podczas swojego treningu w hali MOSiR.

W drużynie z Rosji występuje polski przyjmujący Bartosz Bednorz, któremu kibice w naszym kraju tym razem zdecydowanie częściej wybaczali ewentualne błędy i ataki w aut.

Mecz wyzwolił oczywiście mnóstwo emocji z pozytywnym zakończeniem dla tych, którzy sympatyzują z ekipą z Kędzierzyna-Koźla. Stąd przeprosiny dla sąsiadów redaktora Wojciecha Marczyka z RMF FM jak najbardziej uzasadnione. Emocje udzieliły się też Szymonowi Ratajczakowi z Canal+ Sport.

Ogromne emocje wyzwolił też ćwierćfinał z udziałem Grupy Azoty ZAKSY. Ekipa trenera Nikoli Grbicia pisze wspaniałą międzynarodową historię w tym sezonie.

Pochwały indywidualne zebrali też m.in. Łukasz Kaczmarek i Kamil Semeniuk.

Rewanż odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w środę, 24 marca o godzinie 18:00. Grupa Azoty ZAKSA potrzebuje wygranej, obojętnie w jakim stosunku. Jeśli Zenit wygra 3:0 lub 3:1, to on awansuje do finału. Do złotego seta dojdzie z kolei wówczas, gdy kazańczycy zwyciężą w Polsce 3:2.