Liga Mistrzyń: pokaz siatkarskiej złości. Klub Joanny Wołosz poznał przeciwnika w finale

Do finału awansowały kluby najczęściej typowane do tego przed rozpoczęciem Ligi Mistrzyń. VakifBank Stambuł zdemolował 3:0 Unet e-work Busto Arzisio i rzuci wyzwanie Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Pierwsza konfrontacja klubów z Włoch i Turcji była ciekawszym widowiskiem. VakifBank Stambuł rozpoczął półfinał od mocnego uderzenia i zdominował siatkarki z Busto Arsizio w dwóch setach. Późniejsze przyspieszenie i odwrócenie wyniku na 3:2 przez Unet e-work było zaskoczeniem. Mecz był dynamiczny - na rozegranie pięciu partii drużyny potrzebowały tylko 106 minut.

Awans faworyzowanego VakifBanku stanął pod znakiem zapytania. W rewanżu drużyna ze Stambułu nie mogła sobie pozwolić na podobną rozsypkę jak tydzień temu we własnej hali. W Busto Arsizio czuł się dobrze od początku meczu, a siatkarska maszyna napędzana przez skrzydłowe Isabelle Haak, Gabi i Michelle Bartsch-Hackley działała na wysokich obrotach. Podopieczne Giovanniego Guidettiego wygrały pierwszego seta 25:13, a drugiego 25:15.

Gospodyniom nie udało się tym razem poderwać do pościgu podobnego do tego sprzed tygodnia. Nie było statystyki, w której Unet e-work nawiązał równorzędną walkę z VakifBankiem. Jego problemy rozpoczynały się w przyjęciu, a skuteczność w ataku na poziomie 25 procent była dwa razy niższa niż zespołu dowodzonego na boisku przez Maję Ognjenović. Klub z Turcji wygrał trzeciego seta 25:15 i to pogromca Chemika Police 1 maja zmierzy się z Imoco Volley Conegliano w finale Ligi Mistrzyń.

Unet e-work Busto Arsizio - VakifBank Stambuł 0:3 (13:25, 15:25, 15:25)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: VakifBank

Unet: Gennari, Stevanović, Poulter, Gray, Olivotto, Mingardi, Leonardi (libero) oraz Escamilla, Herrera Blanco

VakifBank: Gabi, Gunes, Haak, Bartsch-Hackley, Rasić, Ognjenović, Aykac (libero)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy VakifBank Stambuł wygra w finale Ligi Mistrzyń?