Te kluby trafiły w dziesiątkę. Zobacz najlepsze transfery TAURON Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Jovana Brakocević
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Jovana Brakocević
zdjęcie autora artykułu

Przedstawiamy najlepsze transfery minionych rozgrywek TAURON Ligi. Najlepiej na rynku odnalazły się kluby z Polic i Radomia - w zestawieniu znalazły się po trzy zawodniczki tych ekip.

Jovana Brakocević-Canzian

Serbska atakująca po sezonie gry dla Igor Gorgonzola Novara powróciła do polskiej TAURON Ligi. 33-latka występowała w Grupie Azoty Chemik Police i wraz z zespołem sięgnęła po mistrzostwo oraz Puchar Polski. Potrafiła notować bardzo imponujące występy. W spotkaniu ze swoim byłym klubem - Grot Budowlani Łódź - wykonała aż sześć bloków. W starciu z Jokerem Świecie natomiast była autorką czterech asów serwisowych.

Czytaj także: Nie tylko medalistki. Wybraliśmy najlepszą drużynę sezonu Tauron Ligi

Kiera van Ryk

Kanadyjka była jednym z objawień ostatniego sezonu. Do Developres SkyRes Rzeszów przeszła z włoskiego Zanetti Bergamo. 22-latka rozegrała łącznie 28 meczów, w których zdobyła 558 punktów, w tym 45 blokiem. Fantastycznie spisała się w starciu z Energą MKS Kalisz, kiedy zgromadziła na swoim koncie 34 "oczka". Po roku opuściła Polskę - w kolejnych rozgrywkach zagra w Turk Hava Yollari Spor Kulubu.

Czytaj także: PlusLiga. To były znakomite wybory. Zobacz najlepsze transfery sezonu

Bruna Honorio Marques (w środku, nr 3)
Bruna Honorio Marques (w środku, nr 3)

Bruna Honorio Marques

W wieku 31 lat zadebiutowała w TAURON Lidze i zrobiła to z wysokiego "C". E.Leclerc Moya Radomka Radom pozyskała ją z brazylijskiego Minas Tenis Clube. Cały sezon grała na wysokiej skuteczności w ataku, świetnie radziła sobie także w bloku. Atakująca poprowadziła swój zespół do czwartego miejsca w rozgrywkach.

Czytaj także: Jest lekkie rozczarowanie, ale i zadowolenie z całego sezonu. "Przed rozgrywkami czwarte miejsce wzięlibyśmy w ciemno"

Katarzyna Skorupa

Dla doświadczonej rozgrywającej był to powrót do polskiej ligi po trwającej dziewięć lat przerwie. Jej ostatnim klubem był BKS Aluprof Bielsko-Biała. Później grała w Azerbejdżanie, Turcji i Włoszech, aby w 2020 roku wylądować w E.Leclerc Moya Radomce Radom. 36-latka zbierała tam dobre opinie za swoją grę.

ZOBACZ WIDEO: Marlena Kowalewska: Jestem z nas bardzo dumna

Veronica Jones-Perry

Pierwsza zawodniczka w zestawieniu, która zmieniła kluby w Polsce. Z Radomia przeszła do Grot Budowlanych Łódź. To właśnie w starciu ze swoją poprzednią drużyną spisała się najlepiej, zdobywając aż 38 punktów. Jej średnia również była okazała i wyniosła 20,7 pkt/mecz.

Janisa Johnson

Amerykanka błyszczała na parkietach TAURON Ligi. Była podporą swojego zespołu i znalazła się w ścisłej czołówce najlepiej punktujących zawodniczek w rozgrywkach. W trakcie sezonu okazało się, że zawodniczka E.Leclerc Moya Radomki Radom ma nowotwór okrężnicy. Rozpoczęła chemio- i radioterapię.

Kamila Witkowska

Pochodząca z Kościana zawodniczka od początku kariery gra w polskich klubach. W latach 2017-2020 występowała z Developres SkyRes Rzeszów, aby na ten sezon związać się z #VolleyWrocław. Wraz z zespołem utrzymała się w TAURON Lidze. Środkowa była wartością dodaną w ekipie Dawida Murka, zdobywając średnio blisko pięć punktów blokiem w każdym spotkaniu.

Indy Baijens

Zaledwie 20-letnia Holenderka trafiła do Grupa Azoty Chemika Police z ASPTT Miluza. Mierząca 193 cm środkowa bardzo dobrze odnalazła się w nowym otoczeniu. Solidna w bloku, skuteczna na zagrywce. A biorąc pod uwagę jej młody wiek, to zawodniczka rozwojowa, która może jeszcze sporo namieszać na parkietach.

Olga Strantzali

Greczynka miała już na swoim koncie grę w klubach z Piły i Legionowa. W styczniu trafiła natomiast do Polic, gdzie zdążyła rozegrać 16 spotkań ligowych. Pomogła swojej drużynie w wywalczeniu podwójnej korony. W całym sezonie posłała 12 asów serwisowych.

Shelly Stafford

Kolejna Amerykanka w zestawieniu. Pochodząca z Teksasu zawodniczka do polskiej ligi trafiła jako mistrzyni rozgrywek akademickich (NCAA). Jej pierwszym klubem w Europie została DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Środkowa dała się poznać, jako dobrze blokująca i nieźle zagrywająca zawodniczka. W 26 meczach zdobyła 247 punktów.

Źródło artykułu:
Jak ocenisz transfery Grupa Azoty Chemika Police w ostatnim sezonie?
Pozytywnie
Negatywnie
Neutralnie
Nie mam zdania
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)