Piorunujące starty i finisze. Zobacz skrót meczu Iran - Polska

Polska zmierzyła się w przedostatnim meczu części zasadniczej Ligi Narodów z Iranem. Oba zespoły wyszły na boisko w niegalowych składach. Zobacz, jak Biało-Czerwoni odnieśli zwycięstwo 3:0.

reprezentacja Polski w meczu Ligi Narodów przeciwko Argentynie Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w meczu Ligi Narodów przeciwko Argentynie
Polska po czterech wcześniejszych zwycięstwach umocniła się na miejscu premiowanym awansem do etapu finałowego Ligi Narodów. We wtorek wykonała ostateczny krok do najlepszej czwórki. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych był Iran, z którym w przeszłości stoczyli kilka energetycznych, pełnych napięcia batalii.

W pierwszym secie kluczowy był dobry start Polski. Wcześnie wypracowana przewaga pozwoliła w miarę spokojnie wygrać partię, choć po podwójnej zmianie Iran podjął pościg. Podopieczni Vitala Heynena potrafili zdobyć kilka punktów blokiem z rzędu, a ciekawe były kombinacje z zawodnikami ustawionymi w drugiej linii.

W drugim secie Polska toczyła wyrównaną walkę z Persami. Pojawiło się w jej grze więcej pomyłek, a także problem z niską skutecznością. W końcówce drużyna z Europy popisała się mocnym finiszem. Przy serwisach Jakuba Kochanowskiego wybornie zaatakowali Bartosz Bednorz i Aleksander Śliwka, a rundę zakończył pojedynczym blokiem Łukasz Kaczmarek.

Trzecia partia rozpoczęła się jeszcze bardziej imponującym startem niż pierwsza. Przy serwisach Aleksandra Śliwki - Polska objęła prowadzenie 6:0 i pozostało jej umiejętnie zarządzać rezultatem.