Tokio 2020. Zwycięstwa faworytek w drugim dniu rywalizacji. Męczarnie Brazylijek

Zwycięstwami faworytek zakończyły się mecze 2. kolejki turnieju siatkarek. Problemy przeżywała reprezentacja Brazylii, która dopiero po tie-breaku wydarła wygraną w starciu z Dominikaną (3:2).

Mateusz Kozanecki
Brazylijki w meczu z Chinkami podczas Ligi Narodów Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Brazylijki w meczu z Chinkami podczas Ligi Narodów
Problemów z wywalczeniem zwycięstwa nie miały siatkarki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Zawodniczki Sergio Busato potrzebowały nieco ponad godziny, aby odesłać z kwitkiem Argentynki. Rosjanki rozkręcały się z seta na set, a bardzo dobrze spisała się Natalia Gonczarowa.

Fantastyczne spotkanie rozegrała Paola Egonu. Reprezentantka Włoch zdobyła 29 punktów i poprowadziła swój zespół do cennego zwycięstwa nad Turczynkami (3:1).

Problemy przeżywały za to Brazylijki. Potrafiły pokonać Dominikanki do 17 i 13, aby następnie przegrać po zaciętej partii. Do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebny był tie-break. W nim zawodniczki Jose Roberto Guimaraesa okazały się lepsze, głównie za sprawą Gabi, która w tym secie zdobyła cztery punkty.

Po rozegraniu dwóch kolejek na czele grupy A znalazły się Serbki, które w Tokio nie straciły jeszcze seta. Drugie miejsce zajmuje reprezentacja Brazylii z dorobkiem pięciu punktów. W grupie B z kolei prym wiodą reprezentacje USA i Włoch. Kolejna seria spotkań odbędzie się w czwartek, 29 lipca.