ME siatkarzy 2021: Francuzi nie dali szans Chorwatom, Włosi ograli Czarnogórę

Reprezentacja Francji z drugim zwycięstwem podczas mistrzostw Europy siatkarzy. Tym razem mistrzowie olimpijscy z Tokio ograli Chorwację 3:0. Również pewną wygraną z Czarnogórą odnieśli Włosi.

Tomasz Rosiński
siatkarze reprezentacji Francji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji
Italia wciąż bez straconego seta w trakcie ME 2021. W spotkaniu grupy B włoska drużyna rozprawiła się z kadrą Czarnogóry w trzech partiach, triumfując kolejno do 17, 20 i 24. Azzurrich do tej wiktorii poprowadził duet Giulio Pinali (14 pkt) - Daniele Lavia (14 pkt).

Także bilans 6:0 w setach mają na swoim koncie Francuzi. Ekipa z Francji uporała się z Chorwatami, a jej liderem w ofensywie był atakujący Jean Patry (13 pkt).