Mistrzostwa Europy siatkarzy. Francja wytrzymała napór. Detale decydowały w meczach na szczycie

W dwóch grupach mistrzostw Europy siatkarzy zmierzyli się lider z wiceliderem. Oba pojedynki były zacięte, a o wygranych w poszczególnych setach decydowała mała przewaga. Zwyciężyli w nich Francuzi i Holendrzy.

siatkarze reprezentacji Francji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji
Do poniedziałku Niemcy i Francuzi nawet nie przegrali seta w mistrzostwach Europy. O pierwszeństwie Trójkolorowych w tabeli decydowały małe punkty. Wyższość nad Niemcami potwierdzili już tym razem w bezpośrednim pojedynku - zaciętym, z kilkoma zwrotami akcji. W newralgicznych momentach lepsi byli Francuzi i odnieśli zwycięstwo 3:1.

Do konfrontacji na szczycie tabeli doszło również w grupie C. Ponownie nie zabrakło walki, a o wynikach trzech z czterech partii decydowała najmniejsza możliwa różnica dwóch punktów. Detale przeważyły na korzyść Holandii, która zwyciężyła 3:1 z Turcją mimo niepowodzenia w pierwszym secie. Pomarańczowi dzięki kompletowi punktów zastąpili pokonanych rywala na pierwszym miejscu.

Słowenia skomplikowała sobie fazę grupową falstartem, jakim niewątpliwie była porażka z Czechami. Od drugiej kolejki drużyna zaczęła zmazywać plamę i poprawiać sytuację w tabeli. Po zwycięstwie z Czarnogórą, rozprawiła się 3:0 z Białorusią. W grupie B niespodzianka goni niespodziankę, ale tym razem faworyt spokojnie poradził sobie z przeciwnikiem. W pierwszym secie nie przegrywał, w drugim przez kilka minut, a w trzecim ponownie ani przez moment.