Udana inauguracja Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Wicemistrz Polski, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, od pewnego zwycięstwa w trzech setach ze Stalą Nysa rozpoczął zmagania w PlusLidze 2021/2022.

ZAKSA przystępowała do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta, ale grająca przed własną publicznością Stal chciała pokrzyżować plany wicemistrzowi Polski. Sam początek konfrontacji był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Z czasem wyższy bieg włączyli kędzierzynianie, którzy po ataku Łukasza Kaczmarka wyszli na prowadzenie 13:8. Taki obrót spraw nie podłamał gospodarzy, którzy jeszcze podjęli rękawicę w inauguracyjnym secie (14:15). Jednakże ostatnie słowo należało do złotych medalistów ostatniej edycji Ligi Mistrzów, którzy triumfowali do 22.

Tuż po zmianie stron nysanie szybko wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (4:1). Jednakże nic sobie z tego nie zrobili podopieczni Gheorghe Cretu, którzy wzmocnili blok i odrobili straty z nawiązką. Spokojnie rozgrywał Marcin Janusz, a przyjezdni spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla już nie dała się dogonić i zwyciężyła 25:21.

W trzeciej odsłonie siatkarze Stali Nysa zwiesili głowy i zostali całkowicie zdominowani przez przeciwnika. Znakomicie zagrywał Kaczmarek, zaś swoje trzy grosze dorzucił przyjmujący Kamil Semeniuk i ZAKSA wygrywała 12:6. Obraz potyczki nie uległ zmianie i goście odnieśli zdecydowaną wiktorię 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

PlusLiga, 1. kolejka:

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)

Stal Nysa: Komenda, Ben Tara, M'Baye, Stahl, Kwasowski, Penczew, Ruciak (libero) oraz Dembiec (libero), Szwaradzki, Bućko, Dębski, Szczurek, Schamlewski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Janusz, Kaczmarek, Semeniuk, Śliwka, Rejno, Smith, Shoji (libero) oraz Kalembka, Kluth.

MVP: Kamil Semeniuk (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Czytaj też: -> Wystartowała PlusLiga! Pierwszy wygrany set beniaminka, ale górą mistrzowie Polski -> Wyczekiwane trzypunktowe otwarcie Asseco Resovii. Indykpol AZS nie podołał rzeszowskiej presji

Czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostanie mistrzem Polski 2021/2022?