Bez niespodzianek w TAURON 1. lidze mężczyzn. BBTS Bielsko-Biała nowym liderem

Po ośmiu kolejkach TAURON 1. ligi mężczyzn mamy nowego lidera. W większości w ten weekend faworyci wygrywali swoje mecze.

Anna Bagińska
siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała Materiały prasowe / TAURON 1. Liga/BBTS Bielsko-Biała / Na zdjęciu: siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała
W 8. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn faworyci wygrywali swoje spotkania. Ekipy z Siedlec, Wrześni, Bielska-Białej czy Będzina pewnie zwyciężały bez straty seta. Trzy partie to też długość spotkania we Wrocławiu kończącego kolejkę, po którym można było się spodziewać, że potrwa dłużej. W końcu częstochowianie ograli tydzień niepokonany do tej pory zespół Visły. Tym razem nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z dobrze dysponowanymi gospodarzami.

Czterech setów do odniesienia trzeciego zwycięstwa w lidze potrzebowała Legia Warszawa. Wojskowi na własnym parkiecie pokonali AZS AGH Kraków. Dwa mecze zakończyły się tie-breakiem. Takie rozstrzygniecie w starciu pomiędzy Visłą Bydgoszcz i Avią Świdnik nie dziwi. W decydującej partii zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. Sporo o wygraną musiała powalczyć Olimpia Sulęcin, która wygrała z Mickiewiczem Kluczbork również w pięciu setach.

Nowym liderem zostało BBTS Bielsko-Biała, które w zeszłym tygodniu rozegrało także zaległy mecz 1. kolejki. Podopieczni Ariego Brokkinga pewnie pokonali Mickiewicz Kluczbork 3:0. Tylko drugi set był zacięty i kończył się na przewagi, w dwóch pozostałych przewaga bielszczan była zdecydowana.

Wyniki 8. kolejki TAURON 1. ligi:
SMS PZPS Spała - KPS Siedlce 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)
Krispol Września - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:13, 25:16, 25:17)
Legia Warszawa - AZS AGH Kraków 3:1 (25:16, 21:25, 25:17, 25:21)
BBTS Bielsko-Biała - SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Polski Cukier AVIA Świdnik 3:2 (25:17, 22:25, 25:20, 21:25, 15:6)
Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin 2:3 (23:25, 25:18, 25:18, 24:26, 13:15)
MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:19, 25:21, 25:19)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)