Drużyna Leona podniosła się po porażce. Kolejne zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbicia

Sir Safety Conad Perugia wróciło na zwycięską ścieżkę. W niedzielę drużyna Wilfredo Leona pokonała Kioene Padova 3:1. Punkt zdobyła także ekipa Mateusza Biernata. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / SerieA / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
W niedzielę Sir Safety Conad Perugia nie zagrał może najlepszego meczu w Serie A. Wystarczyło to jednak na pokonanie na wyjeździe Kioene Padova 3:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny był ponownie Wilfredo Leon, który nie ustrzegł się błędów, jednak mimo tego zdobył 16 punktów, notując 4 asy. Podopieczni Nikoli Grbicia szybko podnieśli się po porażce z ekipą z Modeny.

A podopieczni Andrei Gianiego nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. Leo Shoes PerkinElmer Modena bez najmniejszych problemów ograli Verona Volley bez straty seta. Do zwycięstwa poprowadził ich Nimir Abdel-Aziz, który wywalczył 15 "oczek".

Swój drugi punkt w sezonie wywalczył Consar RCM Ravenna, którego barw broni Mateusz Biernat, dzięki przegranej u siebie po tie-breaku z Allianz Milano. Polski rozgrywający rozegrał całe spotkanie i zdobył dwa punkty atakiem, ale gospodarzom nie pomogła kapitalna postawa Marko Vukasinovicia i Nielsa Klapwijka, którzy zapisali na swoim koncie po 26 "oczek". Zespół Polaka pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Zwycięstwo odniosło także Cucine Lube Civitanova, które ograło Top Volley Cisterna bez straty seta. Wprawdzie najbardziej punktodajnym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był Ricardo Lucarelli(16), ale na wyróżnienie bardziej zasługuje Roberlandy Simon, który zdobył "oczko" mniej. Środkowy zanotował jednak 92 proc. skuteczności w ofensywie i dołożył do tego po 2 bloki i asy.

W pozostałych meczach 10. kolejki Gas Sales Bluenergy Piacenza rozprawił się w trzech setach z Gioiella Prismą Taranto. Duża w tym zasługa Thibault Rossarda, który wywalczył 21 punktów. Z kolei Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia uległa po tie-breaku Vero Volley Monza.

Wyniki 10. kolejki serie A:

Kioene Padova - Sir Safety Conad Perugia 1:3 (22:25, 25:21, 22:25, 17:15)

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia - Vero Volley Monza 2:3 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 6:15)

Consar RCM Ravenna - Allianz Milano 2:3 (24:26, 21:25, 25:23, 25:21, 12:15)

Gas Sales Bluenergy Piacenza - Gioiella Prisma Taranto 3:0 (25:18, 28:26, 25:15)

Leo Shoes PerkinElmer Modena - Verona Volley 3:0 (27:25, 25:22, 25:21)

Top Volley Cisterna - Cucine Lube Civitanova 0:3 (23:25, 23:25, 15:25)