Kłopoty Jokera Świecie. Legionovia jeszcze ich dołożyła

Bez niespodzianki w meczu Tauron Ligi w Świeciu. IŁCapital Legionovia Legionowo nie pozwoliła sobie na stratę ani jednego seta w konfrontacji z ostatnim w tabeli Jokerem.

siatkarki IłCapital Legionovia Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki IłCapital Legionovia Legionowo
Joker przystąpił do meczu po pełnym tygodniu treningów z Piotrem Matelą, który w trakcie sezonu przejął drużynę na ostatnim miejscu w tabeli. Debiut Mateli w nowej roli był taki, że i optymista i pesymista mogli z niego wyciągnąć coś dla siebie. Joker przegrał 0:3 z Chemikiem, ale przynajmniej postawił twardy opór liderowi Tauron Ligi. W rywalizacji z Legionovią poprawa miała być widoczna także w wyniku, ale nic z tego.

Przyjezdne przeskoczyły ostatnio na czwarte miejsce w lidze, a do utrzymania wysokiej lokaty potrzebują zwycięstw z takimi przeciwnikami jak Joker. Legionovia nie miała problemu z podejściem mentalnym do tego meczu, o czym świadczyło kontrolowanie wydarzeń w pierwszym, wygranym 25:22 secie.

Druga partia już trochę trudniejsza dla faworytek, ponieważ musiały odwracać wynik zanim zwyciężyły 25:23. Alicja Grabka cieszyła się szerokim wachlarzem możliwości w ofensywie, ponieważ poza jedną z najlepszych punktujących ligi Olivią Różański, radziły sobie w ataku Gyselle Silva oraz Aleksandra Gryka. Różański została ostatecznie wybrana MVP meczu.

Po krótkiej przerwie Legionovia powróciła na boisko z zamiarem jak najszybszego zamknięcia meczu i tym razem początek trzeciego seta należał do niej. Julia Twardowska oraz Maria Luisa Oliveira starały się dać odpór przyjezdnym, ale siła rażenia Jokera była niewystarczająca. Tym razem przyjezdne wygrały 25:21.

Joker Świecie - IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Joker: Michalewicz, Raczkowska, Gawlak, Oliveira, Twardowska, Brzoska, Nowak (libero), Jagła (libero) oraz Skrzypkowska, Sikorska, Zaborowska

Legionovia: Grabka, Różański, Tokarska, Silva, Erkek, Gryka, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba, Dąbrowska

MVP: Olivia Różański (Legionovia)