Huśtawka nastrojów w Bielsku-Białej. Takiego przebiegu mecz nikt się nie spodziewał

Po dwóch setach siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała leżały na łopatkach i były krok od nokautu. Podopieczne Stephana Antigi nie zdołały jednak dobić rywalek i w efekcie straciły punkt. Dwa pozostałe uratowały, triumfując po tiebreaku.

Jacek Pawłowski
drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała Materiały prasowe / Bartłomiej Budny / Na zdjęciu: drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów od kilkunastu dni rywalizują na dwóch frontach, jednak intensywność gry nie wpływa negatywnie na ich dyspozycję. Wręcz przeciwnie, zarówno w Lidze Mistrzyń jak i w TAURON Lidze, kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W Bielsku-Białej, podopieczne Stephane Antigi tylko potwierdziły dobrą dyspozycję.

Pierwszy set to prawdziwy popis Rysic z Podkarpacia. Co prawda BKS nie był faworytem starcia o punkty, ale tak surowej lekcji chyba niewielu się spodziewało. Po 23 minutach już wszystko było jasne. Przyjezdne co prawda wystartowały dość niemrawo, ale z każdą kolejną akcją zyskiwały na pewności siebie. W ataku szalały Bruna Honorio Marques i Ana Kalandadze, kończąc sto procent otrzymanych piłek. W drugiej części seta efektowną zmianę dały Julia Bińczycka i Izabella Rapacz. Pierwsza doskonale kierowała grą zespołu, druga kończyła wystawy jak natchniona. Efekt to pewna wygrana przyjezdnych.

Drugi set w wykonaniu bielszczanek wyglądał niewiele lepiej. Ewelina Polak nie była w stanie wykreować liderki. Co prawda nie zawodziła Dominika Pierzchała, jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań prezentowały się Gabriela Orvosova i Weronika Szlagowska, które w pierwszej kolejce sezonu zapewniły BKS-owi punkt w starciu w Rzeszowie. Wicemistrzynie Polski wspomniany mecz miały najwyraźniej świeżo w pamięci, bowiem w drugiej odsłonie także nie okazały litości. Tym razem emocji było jeszcze mniej niż na otwarcie. Po zagrywkach Anna Stencel było 15:6 i właściwie wszystko stało się jasne. Przyjezdne dokończyły dzieła, pewnie triumfując.

Zakończenie meczu wydawało się kwestią czasu, tymczasem pewne swego rzeszowianki zostały sprowadzone na ziemię. Trzeci set kosztował je mnóstwo sił, jednak zakończył się porażką. BKS tym razem nie pozwolił rywalkom odskoczyć, w kluczowym momencie gospodynie wytrzymały presję i wyprowadziły decydujący cios. Krytykowane wcześniej Gabriela Orvosova i Weronika Szlagowska tym razem spisały się na miarę oczekiwań. Tego właśnie brakowało w poprzednich dwóch odsłonach.

Miejscowe po wygranym secie wyraźnie uwierzyły w siebie. Rzeszowianki, które po trzech kwadransach powoli myślały o powrocie do domu z kompletem punktów, po kolejnych kilkudziesięciu minutach musiały drżeć o zwycięstwo. Stephane Antiga z niepokojem patrzył na swoje podopieczne. Poziom trzymały Bruna Honorio Marques i Ann Kalandadze, jednak rywalki stanowiły monolit. Dobrze dysponowane Orvosovą i Szlagowską, dodatkowo wsparły Aleksandra Kazała i Dominika Pierzchała. Jak się okazało Developres nie był taki straszny jak to się wydawało po dwóch setach.

Wygrana bielszczanek byłaby sensacją, tym większą, jeśli spojrzeć na przebieg meczu. Na szczęście dla przyjezdnych, w polu zagrywki nie zawodziła Magdalena Jurczyk. Seria zagrywek 26-letniej środkowej uratowała rzeszowianki przed katastrofą. Developres od stanu 3:3 odskoczył od rywalek na pięć punktów i później tylko kontrolował wynik. Dwa punkty pojechały na Podkarpacie, a ekipie wicelidera spadł olbrzymi kamień z serca.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (14:25, 15:25, 25:23, 25:23, 9:15)

BKS Bostik: Kazała, Polak, Janiuk, Pierzchała, Szlagowska, Orvosowa, Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Borowczak, Chmielewska, Bartkowska;

Developres: Bruna, Blagojevic, Stencel, Wenerska, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Bińczycka, Polańska, Witkowska.

12 Joker Świecie 11 22 3 19 21:61

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Developres Bella Dolina Rzeszów zakończy rundę zasadniczą na pierwszej pozycji?