Niespodzianki nie było. Szybkie spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju

W drugim poniedziałkowym starciu 14. kolejki PlusLigi mistrz Polski Jastrzębski Węgiel bez większych problemów rozprawił się z beniaminkiem LUK Lublin 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący gospodarzy, Jan Hadrava.

Jakub Fordon
siatkarze LUK Lublin WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze LUK Lublin
Wyraźnym faworytem drugiego poniedziałkowego starcia był mistrz Polski, Jastrzębski Węgiel, który od siedmiu spotkań nie przegrał nawet jednego seta. Beniaminek LUK Lublin to pozytywne zaskoczenie pierwszej rundy PlusLigi, bowiem podopieczni Dariusza Daszkiewicza zajmują obecnie ósmą lokatę.

Po wyrównanym początku na cztery punkty odskoczyli gospodarze, po bloku w wykonaniu Jana Hadravy Dariusz Daszkiewicz poprosił o czas. Jastrzębianie rozkręcali się z każdą kolejną skończoną akcją i bez najmniejszych problemów zdominowali premierową odsłonę wygrywając do 15. Seta skutecznym atakiem zakończył Francuz, Trevor Clevenot.

W kolejnej partii obraz gry był podobny, ponownie czteropunktową przewagę zbudowali podopieczni Andrei Gardiniego, jednak tym razem w połowie drugiej odsłony. Przewaga utrzymała się do samego końca i ponownie seta zakończył Clevenot. Gospodarze w całym spotkaniu prowadzili już 2:0.

Najwięcej emocji dostarczyła trzecia partia, w której praktycznie do samego końca trwała walka punkt za punkt. Końcówka należała jednak do Jastrzębian, którzy odskoczyli na trzy "oczka" i gdy drużyna z Lublina zmniejszała stratę, dwie akcje z rzędu zakończyli mistrzowie Polski. Jastrzębski Węgiel przypieczętował ósmą z rzędu wygraną bez straty seta.

Jastrzębski Węgiel - LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Baroti

LUK: Pająk, Jóźwik, Nowakowski, Filipiak, Wachnik, Stajer, Watten (libero) oraz Romać, Peszko, Sobala, Gniecki, Gregorowicz (libero)

MVP: Jan Hadrava (Jastrzębski Węgiel)