Oni zagrają w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. ZAKSA w drodze po obronę tytułu

W czwartek dobiegła końca faza grupowa w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Znany jest już komplet ośmiu zespołów, które rywalizować będą w ćwierćfinale. W tym gronie znalazły się dwa kluby z Polski.

Mateusz Kozanecki
Benjamin Toniutti PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Benjamin Toniutti
W rozgrywkach fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów brało udział 20 zespołów. W tym gronie znalazły się aż trzy polskie kluby: Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa oraz broniący tytułu sprzed roku zespół Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Awans do ćwierćfinału, podobnie jak w przypadku Ligi Mistrzyń, dawało grupowe zwycięstwo bądź znalezienie się wśród trzech najlepszych ekip z drugich miejsc.

Fenomenalnie spisali się siatkarze mistrzów Polski. Gracze Jastrzębskiego Węgla wygrali wszystkie sześć spotkań, tracąc przy tym zaledwie dwa sety. Podopieczni Andrei Gardiniego już wcześniej zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Lepszym bilansem pochwalić się mogła jedynie Sir Sicoma Monini Perugia, która nie przegrała żadnego seta.

Drugie miejsce w tabeli grupy C zajęli kędzierzynianie, którzy po drodze przegrali z Cucine Lube Civitanova (2:3) oraz Lokomotiwem Nowosybirsk (1:3). Im również udało się jednak wyjść zakwalifikować do ćwierćfinału, gdzie powalczą o drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach.

Z Ligą Mistrzów pożegnał się za to Projekt Warszawa. Stołeczni wygrali swój ostatni mecz, ale to wystarczyło jedynie do zajęcia trzeciego miejsca - za Dynamem Moskwa oraz Ziraat Bankasi Ankara.

W ćwierćfinale LM zagrają: Jastrzębski Węgiel, Dynamo Moskwa, Cucine Lube Civitanova, Berlin Recycling Volleys, Sir Sicoma Monini Perugia, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Itas Trentino oraz Zenit Sankt Petersburg.